درمان شوره سر به روش سنتی

توسط سارا عربی
129 مشاهده

 شوره سر، یک اختلال پوستی بسیار رایج است که در صورت عدم درمان سبب ریزش شدید مو می‌شود. این بیماری بسیار خجالت آور است. عده‌ای معتقدند درمان شوره سر بسیار سخت و وقت گیر است. شوره سر همان سلولهای مرده پوست سر است که می‌ریزد. این بیماری یک اختلال پوستی بسیار رایج است، به ویژه در نوجوانان. این مشکل همچنین میتواند عزت نفس را به شدت پایین بیاورد. تبلیغات تجاری درمان‌های مختلفی برای درمان شوره سر اعلام میکنند. علاوه بر آن روش‌های شیمیایی، روش‌های طبیعی و خانگی بسیاری برای درمان و رفع کامل شوره سر توسط متخصصان طب سنتی پیشنهاد می‌شود.

درمان شوره سر
شوره سر را با روش‌های سنتی درمان کنید

علت شوره سر چه می‌تواند باشد؟

اول بیایید درباره علل پیدا شدن این مشکل مطلع شویم:

پوست سر خشک

مشکلات عاطفی

آلرژی از محصولات مراقبت از مو

پوست چرب و یا تحریک شده

تمیز کردن سر

استرس

رژیم غذایی نامتعادل

هورمون ها

کمبود ویتامین ها

تعویض مداوم و زودهنگام محصولات مراقبت از مو

مالاسزیا، یک نوع قارچ

تغییر آب و هوایی، به خصوص در زمستان

استفاده زیاد از ژل مو یا اسپری مو یا سایر محصولات

درمان شوره سر با ماست

ماست، نه تنها ماده بسیار خوبی برای مو و پوست سر شما است، بلکه یک راه عالی برای از بین بردن شوره سر نیز می باشد. حتما تا به حال از خواص بینظیرش برای پوست صورت خود استفاده کرده اید. ماست ساده را بردارید و آن را روی پوست سر خود بمالید. اجازه دهید ۲۰ دقیقه بماند و سپس آن را بشویید ، حالا از کمی شامپو برای شستن پوست سر خود استفاده کنید.

درمان شوره سر
سرکه سیب ماده‌ای جادویی برای مو

درمان شوره سر با سرکه سیب

کمی سرکه سیب بردارید و آن را با آب مخلوط کنید ، هر دوی سرکه سیب و آب باید با نسبت برابر مخلوط شوند. به خوبی آنها را مخلوط کنید. بعد از شامپو کردن موها، مقدار کمی از مخلوط را در کف دست خود بریزید و آن را بر روی پوست سر خود بمالید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب بشویید این روش را یک هفته یا بیشتر تکرار کنید. سرکه سیب تاثیر بی‌نظیر و فوق العاده‌ای بر موهای شما خواهد گذاشت. فقط کافیست تا به اینکار تداوم ببخشید.

درمان شوره سر با روغن بچه

یک روغن ملایم را انتخاب کنید. روغن کودک ،یک روغن ملایم در نظر گرفته می شود ، اگر نتوانستید روغنی ملایم پیدا کنید، از روغن کودک استفاده کنید. روغن را گرم کنید، اما نه بیش از حد تا سر و انگشتانتان بسوزند. اول، روغن را لمس کنید اگر خوب بود، کمی روغن در کف دست خود بریزید و آرام ماساژ دهید. فشار زیادی وارد نکنید تا موهایتان دچار ریزش شود ، حالا کمی آب گرم کنید. سپس یک حوله را در آن خیس کنید. حوله باید به اندازه کافی بلند باشد تا پوست و مو شما را بپوشاند. آب اضافی را خارج کنید و موهای خود را با این حوله گرم بپیچانید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه بماند. بعد از ۱۵-۲۰ دقیقه حوله را بردارید و به مدت یک شب بگذارید تا بماند ، صبح، موهایتان را شامپو کنید.

درمان شوره سر با جوش شیرین

کمی جوش شیرین بردارید و آن را بر روی پوست خود بمالید ، یک دقیقه ماساژ دهید، و سپس سرتان را بشویید. این روش را ۲ هفته تکرار کنید. پس از ۲ هفته، پوست سر شما عاری از شوره سر می‌شود و موهای زیبایی خواهید داشت.

درمان شوره سر با آلوئه ورا

آلوئه ورا ،دارای خواص مفید بسیاری است ، یک عدد آلوئه ورا نصفش کنید و ژل چسبنده آن را در یک کاسه بریزید. قبل از دوش گرفتن از این ژل استفاده کنید اگر قادر به پیدا کردن آلوئه ورا خام نیستید، می‌توانید از آب آلوئه ورا استفاده کنید. پس از استفاده از آب آلوئه ورا یا ژل آن، موهایتان را با شامپویی ملایم کاملا شستشو دهید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data