۶ روش برای درمان ترش کردن معده در طب سنتی

توسط مریم کوهشاری
۰ نظر

آیا شما هم در طی روز ترش می‌کنید و از این موضوع رنج می‌برید؟ آیا می‌دانید ترش معده چرا اتفاق می‌افتد؟ چطور می‌توانید آن را با طب سنتی درمان کنید؟ آیا می‌دانید اگر نسبت به این مشکل بی‌توجه باشید، در دراز مدت چه مشکلاتی را برای سلامت بدن ایجاد می‌کند؟ در ادامه‌ به راه‌های درمان ترش کردن معده در طب سنتی و سوالات دیگر شما می‌پردازیم.

درمان سریع ترش کردن / درمان ترش کردن معده در طب سنتی

دلیل ترش کردن و عوارض بی‌توجهی به آن

ترش معده به دلیل ریفلاکس یا برگشت اسید به داخل مری اتفاق می‌افتد. وقتی دریچه‌ی بین معده و مری از بین می‌رود، این اتفاق می‌افتد. همچنین چاقی، عادات نامناسب مثل خوابیدن بعد از غذاخوردن و غذاهای کنسرو شده باعث بروز این مشکل می‌شود.
اما اگر به ترش کردن معده بی‌توجه باشید، چه اتفاقی می‌افتد؟ در ابتدا باعث آسیب شدید به ناحیه‌ی مری می‌شود. زیرا اسید معده دیواره‌ی سلولی مری را تخریب می‌کند. اگر این جراحت‌ها درمان نشود، به مرور زمان باعث ایجاد زخم در مری شده و تنگی مری را هم به دنبال دارد. همچنین احتمال بروز سرطان در افرادی که به ترش معده مبتلا هستند، افزایش می‌یابد.
پس اگر به ترش معده مبتلا هستید، باید برای درمان آن اقدام کنید. در ادامه به چندین روش برای درمان سریع ترش کردن در طب سنتی می‌پردازیم.

  • مصرف سرکه سیب
  • جوش شیرین برای درمان سریع ترش کردن
  • تاثیر موز بر روی ریفلاکس معده
  • مصرف دمنوش زنجبیل برای رفع ترش معده
  • تاثیر چای بابونه روی ترش معده
  • مصرف دارچین و تاثیر آن روی ترش معده

یکی از راه‌های درمان ترش کردن معده در طب سنتی مصرف سرکه سیب است. زیرا این ماده می‌تواند PH اسید معده را به حالت نرمال برگرداند. از سوی دیگر اگر ترش کردن به دلیل ناراحتی معده باشد، با مصرف سرکه سیب، این مشکل برطرف می‌شود.

مصرف سرکه سیب

یکی از راه‌های درمان ترش کردن معده در طب سنتی مصرف سرکه سیب است. زیرا این ماده می‌تواند PH اسید معده را به حالت نرمال برگرداند. از سوی دیگر اگر ترش کردن به دلیل ناراحتی معده باشد، با مصرف سرکه سیب، این مشکل برطرف می‌شود.
برای استفاده از سرکه سیب باید ابتدا ۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب را به ۱ قاشق غذاخوری عسل و یک لیوان آب ترکیب کنید. این مواد را خوب با هم ترکیب کنید. در طی روز یک بار از آن میل کنید.

6 روش برای درمان ترش کردن معده در طب سنتی

جوش شیرین برای درمان سریع ترش کردن

جوش شیرین ماده‌ای است که از آن برای درمان سوءهاضمه استفاده می‌شود. این پودر سفیدرنگ می‌تواند اسید اضافی در معده را خنثی کند. همچنین در درمان نفخ و حالت تهوع نیز کاربرد دارد. مطالعات علمی نشان می‌دهد که مصرف بیش از حد آن به مشکلات متابولیکی و قلبی منجر می‌شود. پس قبل از مصرف باید با پزشک مشورت کنید.
برای مصرف جوش شیرین در درمان ترش‌کردن ابتدا نصف قاشق چایخوری جوش شیرین را با نصف لیوان آب ترکیب کنید. حالا این نوشیدنی را میل کنید. هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید. در صورت لزوم بعد از چهار ساعت آن را تکرار کنید.

موز روی معده تاثیر مثبت بر جای می‌گذارد. این میوه دارای طبع گرم است و در طب سنتی هم از آن برای درمان مشکلات معده و هضم غذا استفاده می‌شود. برای تاثیر موز بر روی اسید معده باید قبل یا بعد از غذا یک موز بخورید

تاثیر موز بر روی ریفلاکس معده

موز روی معده تاثیر مثبت بر جای می‌گذارد. این میوه دارای طبع گرم است و در طب سنتی هم از آن برای درمان مشکلات معده و هضم غذا استفاده می‌شود. برای تاثیر موز بر روی اسید معده باید قبل یا بعد از غذا یک موز بخورید. پس هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید. شما در طی روز می‌توانید ۲-۳ موز میل کنید. این کار به مرور زمان بر روی اسید معده تاثیر مثبت می‌گذارد.

یکی از راه‌های درمان ترش کردن معده در طب سنتی مصرف سرکه سیب است

مصرف دمنوش زنجبیل برای رفع ترش معده

یکی دیگر از راه‌های درمان سریع ترش کردن معده مصرف زنجبیل است. این گیاه دارای خاصیت فتوشیمیایی است که می‌تواند ناراحتی معده و سوءهاضمه را برطرف کند. همچنین به شما کمک می‌کند تا حالت تهوع را نیز برطرف کنید. برای تاثیر زنجبیل بر روی ترش معده باید دمنوش زنجبیل را درست کنید. هر وقت که احساس ترش کردن و یا سوء هاضمه کردید، یک لیوان از این دمنوش را میل کنید. هر چند وقت یکبار باید این کار را انجام دهید. در صورتی که ترش معده زیاد است، باید آن را چندین مرتبه تکرار کنید.

بابونه گیاهی دارویی است که ترکیبات فنولیک و ترپنوئیدهای آن دستگاه گوارش شما را تسکین می‌کنند. دمنوش بابونه می‌تواند گرفتگی معده، نفخ، حالت تهوع و سوء هاضمه را درمان کند.

تاثیر چای بابونه روی ترش معده

بابونه گیاهی دارویی است که ترکیبات فنولیک و ترپنوئیدهای آن دستگاه گوارش شما را تسکین می‌کنند. دمنوش بابونه می‌تواند گرفتگی معده، نفخ، حالت تهوع و سوء هاضمه را درمان کند. البته زیاده‌روی در مصرف این دمنوش مشکلاتی را نیز برای شما به دنبال دارد.
برای درست کردن چای بابونه بایک یک قاشق چایخوری بابونه‌ی خشک را در یک فنجان آب گرم مخلوط کرده و اجازه دهید برای ۱۵ دقیقه دم بکشد. این جوشانده را هر چند وقت یکبار باید میل کنید. تا زمانی که به این بیماری مبتلا هستید، باید در طی روز ۲-۳ فنجان چای بابونه بنوشید.

6 روش برای درمان ترش کردن معده در طب سنتی

مصرف دارچین و تاثیر آن روی ترش معده

یکی دیگر از راه‌های درمان ترش کردن معده در طب سنتی مصرف دارچین است. این گیاه اثرات محافظتی بر روی معده دارد. وقتی سن بالا می‌رود، مشکلاتی مثل سوءهاضمه، گرفتگی شکم، حالت تهوع و نفخ به سراغ شما می‌آید. حال آنکه با مصرف دارچین می‌توانید این مشکلات را درمان کنید.
برای مصرف آن باید ۱ قاشق چایخوری پودر دارچین را در یک فنجان آب گرم مخلوط کرده و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه دم بکشد. سپس آن را مثل کنید. بهتر است هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهید.

بازنشر

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data