درد عصبی معده را با روش های آسان خانگی درمان کنید

توسط مریم کوهشاری
12820 مشاهده

علائم درد عصبی معده (Symptoms of gastric nerve pain) به دنبال استرس و اضطراب شدید بروز می‌کند. یکی از نشانه‌های رایج آن سوزش شدید معده است و گاهی هم به حالت تهوع و استفراغ متنهی می‌شود. وقتی که در شرایط هیجان‌انگیز قرار می‌گیرید و یا به خاطر شرایط محیطی، اضطراب و استرس شدیدی به شما وارد می‌شود، در قسمت معده احساس درد و سوزش می‌کنید. این سوزش و معده درد ناشی از شرایط وخیم روحی و روانی رخ می‌دهد. بهترین راه درمان برای درد عصبی معده حفظ آرامش است. با این حال گاهی شرایط به گونه‌ای که هیچ کاری از شما ساخته نیست. اما با طب سنتی می‌توانید این درد را تسکین دهید. اگر شما هم به طور مداوم با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنید، مطلب زیر را تا انتها بخوانید.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  1. نعناع یک مسکن بی‌نظیر برای درد عصبی معده
  2. چای لیمو معجزه‌ی شگفت انگیز درد معده
  3. کیسه‌ی آب گرم را فراموش نکنید
  4. عرق رازیانه یک معجون بی‌نظیر برای درد معده
  5. زنجبیل یک داروی گیاهی برای معده است
  6. برای درد معده آب برنج را فراموش نکنید
  7. آیا سرکه سیب برای معده مفید است؟
" علائم درد عصبی معده /درد عصبی معده چگونه است/

نعناع یک مسکن بی‌نظیر برای درد عصبی معده

یکی از راه‌هایی که در طب سنتی برای درمان درد شدید معده ( Gastric nerve pain ) توصیه می‌شود، مصرف چند برگ نعناست. چای نعنا و یا ترکیبی از چند برگ نعناع با آب سرد می‌تواند درد شما را تسکین دهد. اگر در منزل نعنا ندارید، می‌توانید قرص نعنا، آدامس نعنا و یا شیرینی‌های حاوی نعنا میل کنید. هر چند دمنوش این گیاه برای تسکین درد شما مؤثرتر است. می‌توانید مقدار برگ نعنای خشک را به مدت ۱۰ دقیقه داخل آب داغ بگذارید و سپس میل کنید.

اگر در زمان هیجان و ناراحتی به معده درد شدید مبتلا شدید، یک راه ساده مصرف چای لیمو ترش است.

چای لیمو معجزه‌ی شگفت انگیز درد معده

اگر در زمان هیجان و ناراحتی به معده درد شدید مبتلا شدید، یک راه ساده مصرف چای لیمو ترش است. اگر در منزل لیمو ترش ندارید، یک عدد لیمو عمانی را درون آب جوش بیندازید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد. لیمو حاوی اسیدی است که معده را برای تولید اسید بیشتر تقویت می‌کند. در نتیجه سوءهاضمه و علائم درد عصبی معده از بین می‌رود.

1.	نعناع یک مسکن بی‌نظیر برای درد عصبی معده

چای بابونه را در اولویت قرار دهید

اگر برایتان سوال است که برای درد معده عصبی چی بخوریم می‌توانید روی دمنوش بابونه حساب باز کنید. این گیاه التهاب شکم را از بین می‌برد. اگر به معده درد مبتلا باشید، با دمنوش این گیاه درد شما تسکین می‌یابد. چای بابونه طبع گرم و آرامبخش دارد. با آرامش اعصاب، درد معده هم کمتر می‌شود.

کیسه‌ی آب گرم را فراموش نکنید

یکی دیگر از راه‌های درمان خانگی درد شدید عصبی معده استفاده از یک کیسه‌ی آب گرم است. برای این کار بهتر است از یک پتوی الکتریکی یا پد گرم یا همان کیسه‌ی آب گرم استفاده کنید. این کیسه‌ی آب گرم باید به اندازه‌ای گرما داشته باشد که باعث سوزاندن پوست شکم نشود. سپس آن را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بر روی چشم و قسمت معده قرار دهید.
گرمای حاصل از کیسه‌ی آب گرم باعث تسکین درد معده می‌شود. اگر در منزل کیسه‌ی آب گرم ندارید، کیسه‌ی فریزر را به صورت چند لایه پر از آب کنید و درِ آن را محکم ببندید. سپس این کیسه را بر روی ناحیه‌ی شکم خود قرار دهید.

رازیانه یکی از گیاهان مؤثر و مفید برای درمان درد شدید عصبی معده است. دمنوش این گیاه می‌تواند سوءهاضمه را درمان کند.

عرق رازیانه یک معجون بی‌نظیر برای درد معده

رازیانه یکی از گیاهان مؤثر و مفید برای درمان درد شدید عصبی معده است. دمنوش این گیاه می‌تواند سوءهاضمه را درمان کند. همچنین اگر به ورم معده مبتلا باشد و همزمان با درد عصبی، ورم معده را هم تحمل می‌کنید، مقداری گیاه رازیانه را در یک قوری ریخته و یک فنجان آب گرم روی آن بریزید. بعد از ۱۰ دقیقه این دمنوش را میل کنید. اگر دانه‌های درون دمنوش را بجوید، تاثیر آن در تسکین درد معده بیشتر است.

رازیانه یکی از گیاهان مؤثر و مفید برای درمان درد عصبی معده است

زنجبیل یک داروی گیاهی برای معده است

اگر برایتان سوال است که برای درد معده عصبی چی بخوریم می‌توانید زنجبیل را انتخاب کنید. این گیاه یک داروی طبیعی و مؤثر محسوب می‌شود که می‌تواند حالت تهوع و شکم درد را به راحتی درمانی کند. زنجبیل نه تنها خاصیت تسکین درد را به همراه دارد، بلکه می‌تواند حالت تهوع را نیز درمان کند. ترکیبات موجود در این گیاه به کاهش التهاب و اسید معده کمک می‌کند. همچنین می‌تواند با تحریک معده، سوءهاضمه را نیز از بین ببرد.

برای برطرف کردن علائم درد عصبی معده که به شدت شما را آزار می‌دهد، می‌توانید آب برنج مصرف کنید.

برای درد معده آب برنج را فراموش نکنید

برای برطرف کردن علائم درد عصبی معده که به شدت شما را آزار می‌دهد، می‌توانید آب برنج مصرف کنید. وقتی برنج می‌پزد، از خود ترکیباتی را درون آب آزاد می‌کند که برای تسکین درد معده مفید هستند. افرادی که به زخم معده مبتلا هستند، می‌توانند آب برنج مصرف کند. این مایع قادر به درمان معده درد شدید است.

4.	عرق رازیانه یک معجون بی‌نظیر برای درد عصبی معده

آیا سرکه سیب برای معده مفید است؟

شاید تعجب کنید اگر بگیم یک محلول ترش و تیز هم می‌تواند درد عصبی معده را درمان کند. این نوشیدنی باعث آرامش اعصاب می‌شود. پس به دنبال آن درد معده هم آرام می‌شود. البته این راه خانگی را در گزینه‌ی آخر قرار دهید. زیرا با مصرف سرکه، فشارخون افت می‌کند که سردرد را به دنبال دارد.
اگر شما هم تجربه‌ای دارید با ما درمیان بگذارید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data