۱۱ راه برای درمان چسبندگی روده در طب سنتی

توسط مریم کوهشاری
33 مشاهده

چسبندگی روده اغلب به دلیل التهاب در آپاندیس و یا برداشتن این عضو اتفاق می‌افتد. در این مورد روده بزرگ دچار زخم شده و این زخم به هم می‌چسبد. همین مشکل باعث انسداد روده می‌شود. اگر میزان انسداد روده حاد باشد، تنها با کمک جراحی و اشعه ایکس است که می‌توان آن را درمان کرد. در مواردی که این بیماری خفیف باشد، با کمک طب سنتی می‌توان آن را درمان کرد. برخی از غذاهای مفید برای چسبندگی روده وجود دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

مصرف عسل طبیعی برای درمان چسبندگی روده

یک راه درمان چسبندگی روده با داروهای گیاهی مصرف عسل طبیعی است. این ماده غذایی به عنوان یک تسکین دهنده التهاب روده است. از سوی دیگر به دلیل خاصیت ملین بودن می‌تواند چسبندگی روده را به مرور زمان بهبود دهد. فقط کافیست روزانه یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی را در یک فنجان آب گرم مخلوط کنید. سپس چند قطره آب لیموترش هم داخل آن بریزید و میل کنید.

غذاهای مفید برای چسبندگی روده

مصرف لوبیا

یکی از غذاهای مفید برای چسبندگی روده لوبیاست. این ماده غذایی به رفع یبوست هم کمک زیادی می‌کند. لوبیا به دلیل فیبر بالایی که دارد، باعث ایجاد حالت لزجی در روده‌ها می‌شود. از سوی دیگر مصرف حبوباتی مثل لوبیا باعث افزایش گاز در معده و روده‌ها می‌شود. چرخش این باد از چسبندگی روده‌ها جلوگیری می‌کند.

مصرف قهوه

یکی دیگر از روش‌های درمان چسبندگی روده در طب سنتی مصرف قهوه است. البته به شرط اینکه قهوه تلخ را در زمان صبحانه میل کنید. وقتی قهوه می‌خورید کمی بعد مواد زائد از بدن دفع می‌شود. حرکت این مواد در روده از چسبندگی روده‌ها پیشگیری می‌کند. اگر هم دچار این عارضه شده باشید، با مصرف قهوه می‌توانید آن را درمان کنید.

مصرف سبوس گندم یا برنج

یکی دیگر از راه‌های درمان گیاهی چسبندگی روده مصرف غلات سبوس‌داری مثل گندم است. همچنین می‌توانید به تنهایی سبوس گندم را مصرف کنید. به دلیل اینکه سبوس یا غلات سبوس‌دار حاوی فیبر بالایی هستند، به دفع مواد زائد از بدن کمک می‌کنند. حرکت مواد زائد در روده مانع از چسبندگی می‌شود. همچنین نفخ شکم هم از گرفتگی روده‌ها پیشگیری می‌کند.

شما می‌توانید برای وعده صبحانه جو دوسر را همراه با ماست مصرف کنید. همچنین سبوس جو دوسر همراه با سوپ در وعده ناهار یا شام میل کنید.

مصرف عسل طبیعی برای درمان چسبندگی روده

از خوردن غذاهای فراوری شده خودداری کنید

متاسفانه بسیاری از افرادی که به بیماری چسبندگی روده هستند، اصلا توجهی به غذاهای ممنوعه نمی‌کنند. غذاهایی مثل سوسیس، کالباس، ژامبون، آرادهای تصفیه شده و …. برای بیمارانی که به چسبندگی روده مبتلا هستند، مناسب نیست.

مصرف سبزیجات را افزایش دهید

یکی از غذاهای مفید برای چسبندگی روده مصرف سبزیجات است. زیرا این مواد غذایی به عنوان منبع غنی از فیبر هستند که به حرکت مواد زائد در داخل روده کمک می‌کنند. وقتی روده به یک حالت باقی بماند، احتمال چسبندگی آن افزایش می‌یابد. در حالی که با مصرف غذاهایی مثل هویج، نخود فرنگی، گوجه فرنگی، سیب زمینی، ذرت، اسفناج، گل کلم و کلم بروکلی از این بیماری پیشگیری می‌کنید. اگر به گیاهخواری علاقه‌ای ندارید، می‌توانید موادغذایی فوق را ریز کرده و به سس، سوپ و خورشت خود اضافه کنید.

سیب بخورید

خوردن روزانه یک عدد سیب هم می‌تواند به درمان چسبندگی روده در طب سنتی کمک کند. شما می‌توانید روزانه یک لیوان آب سیب را مصرف کنید. خوردن این نوشیدنی بعد از هر سه وعده غذایی به عنوان یک ملین طبیعی عمل می‌کند. بنابراین اگر میزان بیماری شدید نباشد، خیلی زود می‌توانید به آن غلبه کنید.

مصرف آلوچه

یکی دیگر از راه‌های درمان چسبندگی روده با داروهای گیاهی مصرف آلوچه یا آلو خشک است. برای این کار می‌توانید آلوچه و یا برگه زردآلو را در آب خیس کنید و سپس بخورید. به دلیل اینکه آلو و برگه زردآلو حاوی فیبر، دی هیدروکسی فنیل ایزاتین است، باعث تحریک روده بزرگ می‌شود. در نتیجه به درمان بیماری چسبندگی روده کمک زیادی می‌کند.

یکی دیگر از روش‌های درمان چسبندگی روده در طب سنتی مصرف قهوه است

کشمش بخورید

برای درمان گیاهی چسبندگی روده کشمش هم یک راه تاثیرگذار است. کشمش همان انگور خشک شده‌ای است که فیبر زیادی را در خود جا داده است. مصرف این ماده غذایی بر روی سیستم گوارش تاثیر مثبت دارد. این ماده ملین است و می‌تواند به تحریک روده‌ها کمک کند. روزانه یک مشت کشمش را همراه با وعده غذایی مصرف کنید.

غذاهای خشک نخورید

برای درمان چسبندگی روده باید از خوردن برخی غذاهای خشک خودداری کنید. از جمله این غذاها می‌‌توان به برنج، کباب و نان اشاره کرد. این غذاها باعث تشدید یبوست شده و به روده فشار زیادی وارد می‌کند. در واقع از لزج شدن روده جلوگیری می‌کند.

آب زیادی بنوشید

یکی دیگر از راه‌های درمان چسبندگی روده در طب سنتی نوشیدن آب زیادی در طی روز است. هر فرد بالغ باید به طور متوسط در طی روز بین ۷ تا ۸ لیوان آب میل کند. البته بهتر است به رنگ ادرار هم توجه کنید. رنگ زرد به معنای نیاز بدن به آب است. در این صورت با نوشیدن یک لیوان آب می‌توانید از چسبندگی روده جلوگیری کنید. نوشیدن آب کافی در طی روز باعث می‌شود تا روده‌ها بهتر عمل کنند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data