درمان کم توانی مردان و مواد غذایی طبیعی برای افزایش قوای جنسی

توسط مریم کوهشاری
22 مشاهده

ضعف و ناتوانی قوای جنسی یکی از دلایل طلاق بسیاری از زوج‌‌هاست. اگرچه بسیاری از زن و شوهرها فکر می‌کنند هیچ راهی برای درمان کم توانی مردان و یا زنان وجود ندارد، اما واقعیت اینست که با داشتن تغذیه سالم می‌توانید این مشکل را تا حدودی برطرف کنید. این مطلب karafs برای افزایش آگاهی شما از راه‌های تقویت قوای جسمی تهیه شده است. اگر به مشکل ناتوانی جنسی مبتلا هستید، این مطلب را از دست ندهید.

برای تقویت قوای جنسی چه بخوریم؟

مصرف مواد غذایی طبیعی برای افزایش قوای جنسی اولین راه درمان ناتوانی جنسی است. در منزل هم راه‌هایی برای تقویت نیروی جنسی وجود دارد. این راه‌ها عبارتند از:

مصرف میوه و سبزیجات برای افزایش جریان خون

یکی از راه‌های درمان کم توانی مردان و زنان مصرف سبزیجاتی مثل پیاز و سیر است. این غذاها شاید باعث بوی بد دهان شوند، اما گردش خون را در بدن افزایش می‌دهند. موز هم یکی از میوه‌هایی است که به دلیل داشتن مقدار زیادی پتاسیم به کاهش فشارخون کمک زیادی می‌کند. در نتیجه در افزایش میل جنسی تاثیر زیادی دارد.

از دیگر مواد غذایی برای افزایش میل جنسی می‌توان به فلفل قرمز اشاره کرد. به دلیل اینکه این ماده غذایی به کاهش فشارخون و التهاب بدن کمک زیادی می‌کند، در افزایش میل جنسی هم موثر است.

برای تقویت قوای جنسی چه بخوریم؟

مصرف گوشت و غذاهای مقوی

یکی از مواد غذایی طبیعی برای افزایش قوای جنسی انواع گوشت است. چندین ماده غذایی وجود دارد که جریان خون در بدن را بهبود می‌دهد. هر غذایی که حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است، می‌تواند میزان جریان خون را در بدن افزایش دهد. ماهی قزل‌آلا، ماهی تن، آووکادو و روغن زیتون از جمله موادغذایی حاوی اسیدهای چرب امگا۳ هستند.

مصرف غذاهای حاوی ویتامین B

از دیگر راه‌های درمان کم توانی مردان و زنان مصرف غذاهایی است که حاوی مقدار زیادی ویتامین‌های گروه B هستند. وجود این ویتامین برای تقویت قدرت جنسی زنان و مردان لازم و ضروری است. ویتامین B1 به سیگنال‌های موجود در سیستم عصبی کمک زیادی می‌کند تا سریع‌تر حرکت کنند. سیگنال‌هایی از مغز به آلت تناسلی ارسال می‌شود که افزایش ویتامین B1 به تقویت این سیگنال‌ها کمک می‌کند.

بادام‌زمینی، لوبیا و تخم مرغ از جمله غذاهایی هستند که مقدار زیادی ویتامین B را در خود جا داده‌اند. بنابراین برای تقویت قوای جنسی می‌توانید این مواد غذایی را مصرف کنید. از سوی دیگر ویتامین B به تعادل سطح هورمون‌های جنسی نیز کمک زیادی می‌کنند.

مصرف دمنوش گیاهی تقویت قوای جسمی

استرس یکی از دلایل اصلی کاهش میل جنسی است. مصرف برخی از دمنوش‌های گیاهی به کاهش استرس کمک زیادی می‌کند. استرس می‌تواند به روش بد میزان ضربان قلب و فشارخون را بالا ببرد. هر دو عامل هم در کاهش میل جنسی تاثیر منفی می‌گذارند.

حال آنکه اگر با مصرف دمنوش گیاهی میزان استرس خود را کنترل کنید، به تقویت قوای جنسی کمک زیادی می‌کند. از جمله دمنوش‌هایی که برای کاهش استرس موثر هستند می‌توان به گل گاو‌زبان، دمنوش به‌لیمو، دمنوش هل و دارچین و دمنوش چای بابونه اشاره کرد. از جمله دمنوش‌های مناسب برای افزایش میل جنسی می‌توان به این دو مورد اشاره کرد:

شاتاواری بخورید

یکی از دمنوش های گیاهی برای تقوی قوای جنسی مصرف شاتاواری است. این گیاه در بیدار شدن میل جنسی تاثیر زیادی دارد. در فصل زمستان که اغلب میل جنسی کمتر می‌شود، مصرف دمنوش این گیاه تاثیر بیشتری بر روی قوای بدن دارد.

دمنوش گیاهی تقویت قوای جسمی

دمنوش زعفران بخورید

یکی دیگر از بهترین‌ مواد غذایی طبیعی برای افزایش قوای جنسی زعفران است. دمکرده این گیاه معطر می‌تواند تاثیر زیادی در درمن اختلال عملکرد جنسی داشته باشد.

مرتب ورزش کنید

یکی دیگر از راه‌های درمان کم توانی مردان و تقویت قوای جنسی، انجام ورزش در طی روز است. ورزش نه تنها سطح استرس در بدن را کاهش می‌دهد، بلکه با افزایش جریان خون به بالا بردن سیگنال‌های دریافتی آلت تناسی از مغز نیز کمک زیادی می‌کند. اگر به طور مرتب ورزش کنید، تاثیر زیادی در افزایش میل جنسی دارد.

عادت‌های بد را کنار بگذارید

برخی از عادت‌ها هم باعث کاهش قدرت جنسی می‌شوند. سیگار کشیدن، قلیان کشیدن و مصرف نوشیدنی‌های الکی بر عملکرد جنسی تاثیر منفی می‌گذارد. مطالعات زیادی نشان می‌دهد مصرف مشربات الکلی برای مدت کوتاه گردش خون را افزایش می‌دهد. اما در بلند مدت باعث کاهش میل جنسی می‌شود.

دخانیات و مشروبات الکی محرک رگ‌های خونی را باریک کرده و باعث ناتوانی جنسی می‌شوند. بنابراین یکی از فواید ترک سیگار و مشروبات الکلی، درمان کم توانی جنسی در زنان و مردان است.

تقویت قوای جسمی

هر روز آفتاب بگیرید

نور خورشید تولید ملاتونین در بدن را متوقف می‌کند. این هورمون به شما کمک می‌کند تا بیشتر بخوابید اما میل جنسی کمتری داشته باشید. وقتی ملاتونین بدن کاهش یابد، به معنای افزایش میل جنسی است. حالا برای درمان کم توانی جنسی در مردان و زنان باید هر روز به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه در مقابل نور آفتاب قرار بگیرید. زیرا نورآفتاب باعث بیدار شدن میل جنسی می‌شود. در ماه‌های زمستان بدن ملاتونین بیشتری تولید می‌کند.

منابع: healthshots و healthline

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data