درمان استرس شدید با طب سنتی

توسط مریم کوهشاری
439 مشاهده

استرس یکی از مشکلات روحی در دنیای امروز است که بسیاری دلیل آن را تکنولوژی و انزوای انسان می‌دانند. اگر چه در علم روانشناسی، تکنیک‌های زیادی برای درمان این بیماری وجود دارد. اما به تنهایی کافی نیست و تغذیه نقش مهم‌تری را در درمان اضطراب و استرس ایفا می‌‌کند. به همین دلیل متخصصین تغذیه معتقدند اگر افراد همزمان با تکنیک‌های روانشناسی، درمان استرس شدید با طب سنتی را نیز انتخاب کنند، سریع‌تر به نتیجه‌ی دلخواه می‌رسند. بدون شک تأثیر موادغذایی ارگانیک، طبیعی و کم کالری تاثیر زیادی در درمان اضطراب دارد. در ادامه به بررسی چند روش مؤثر برای رفع استرس با طب سنتی می‌پردازیم.

  • توت فرنگی و درمان اضطراب
  • مغز بادام بخورید
  • تاثیر تخم شربتی بر روی اضطراب
  • چای بابونه بخورید
  • خواص گل گاوزبان برای اضطراب
  • پودر پروتئین شکلات سیاه
  • چای سبز را فراموش نکنید
درمان استرس شدید با طب سنتی مصرف دمنوش گل گاوزبان است

توت فرنگی و رفع استرس شدید با طب سنتی

یکی از راهکارهای درمان استرس و اضطراب، مصرف توت فرنگی است. این میوه‌ی آبدار حاوی مقدار زیادی ویتامین C و منیزیم است. همچنین وجود مقادیر بالایی از اسید فولیک، آهن، فسفر، پتاسیم، زینک، کلسیم و سلنیوم باعث می‌شود تا توت فرنگی به درمان استرس کمک کند. این میوه حاوی مقدار زیادی زینک و چندین آنتی اکسیدان است. بدن در طی روز برای مقابله با استرس به این مواد معدنی نیاز دارد.

یکی از راهکارهای درمان استرس و اضطراب، مصرف توت فرنگی است. این میوه‌ی آبدار حاوی مقدار زیادی ویتامین C و منیزیم است.

مغز بادام بخورید

برای درمان افسردگی و استرس با طب سنتی می‌توانید به سراغ خشکبار و مخصوصاً مغز بادام بروید. این مغز حاوی مقدار زیادی منیزیم، ویتامین B و ویتامین C است که به کنترل خشم و بهتر شدن عملکرد مغز کمک می‌کند. همچنین بادام حاوی مقدار زیادی فیبر است که قندخون را نیز تنظیم می‌کند.

 رفع استرس با طب سنتی مصرف پودر پروتئین شکلاتی است.

تاثیر تخم شربتی بر روی اضطراب

تخم‌شربتی یکی از دانه‌هایی است که در هر عطاری می‌توان آن را به راحتی پیدا کرد. این دانه‌ها که در فصل گرم تابستان برای شربت و هندوانه استفاده می‌شوند، تأثیر زیادی در درمان استرس دارند. زیرا در آن مقدار زیادی منیزیم، ویتامین B و اسیدهای چرب امگا۳ است. این ترکیبات تاثیر زیادی بر روی عملکرد مغز دارند.
برای تأثیر بهتر، نصف قاشق مرباخوری تخم شربتی را داخل یک لیوان آب گرم بریزید و اجازه دهید به مدت ۲۰ – ۳۰ دقیقه بماند. وقتی دانه‌ها نرم و لزج شدند، می‌توانید آن را میل کنید. این کار را روزی یک بار انجام دهید.

یکی دیگر از راه‌های درمان استرس و تپش قلب با طب سنتی مصرف چای بابونه است. این دمنوش ویژگی تسکین‌دهنده دارد. همچنین باعث رفع تپش قلب می‌شود و بنابراین خواب شما را هم تنظیم می‌کند.

چای بابونه بخورید

یکی دیگر از راه‌های درمان استرس و تپش قلب با طب سنتی مصرف چای بابونه است. این دمنوش ویژگی تسکین‌دهنده دارد. همچنین باعث رفع تپش قلب می‌شود و بنابراین خواب شما را هم تنظیم می‌کند. دمنوش بابونه علاوه بر این خاصیت، به شل شدن عضلات بدن هم کمک می‌کند. برای اینکه تاثیر آن را مشاهده کنید، روزانه ۴ فنجان دمنوش بابونه میل کنید.
برای درست کردن این دمنوش به اندازه‌ی ۲ قاشق چایخوری چای بابونه را در یک فنجان آب گرم بریزید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد. برای خوش طعم شدن این دمنوش به آن یک قاشق چایخوری عسل اضافه کنید.

درمان استرس شدید با طب سنتی و دمنوش بابونه

خواص گل گاوزبان برای اضطراب

یکی دیگر از راه‌های درمان استرس شدید با طب سنتی مصرف دمنوش گل گاوزبان است. حتماً دربار‌ه‌ی خواص این گیاه حرف‌های زیادی شنیده‌اید. بسیاری از افراد زمانی که عصبی هستند، برای آرامش خود یک لیوان دمنوش گل گاوزبان میل می‌کنند. اما آیا می‌دانید چرا این گیاه چنین خواصی را به همراه دارد؟
گل گاوزبان حاوی مقدار زیادی منیزیم، کلسیم و پتاسیم است. همین مواد آن را به یک گیاه تحریک‌کننده‌ی بدن تبدیل می‌کنند. در نتیجه وقتی یک لیوان دمنوش گل گاوزبان میل می‌کنید، عملکرد مغز به سمت تبادل سلول می‌رود و سیستم عصب راحت‌تر می‌شود. مصرف روزانه‌ی این دمنوش نشاط‌آور است و غم و اندوه را از بین می‌برد. حتی کسانی که به تپش قلب و یا تنگی نفس مبتلا هستند، می‌توانند چای گل گاوزبان میل کنند.

یکی دیگر از راه‌ها برای رفع استرس با طب سنتی مصرف پودر پروتئین شکلاتی است. این پودر که به رنگ سیاه است، بدون اینکه باعث چاقی یا اضافه وزن شود، تنش و اضطراب را از بین می‌برد.

پودر پروتئین شکلات سیاه

یکی دیگر از راه‌ها برای رفع استرس با طب سنتی مصرف پودر پروتئین شکلاتی است. این پودر که به رنگ سیاه است، بدون اینکه باعث چاقی یا اضافه وزن شود، تنش و اضطراب را از بین می‌برد. وقتی استرس تمام وجود ما را می‌گیرد، بدن قدرت کمتری برای مقابله با بیماری‌ها دارد. به همین دلیل به مواد غذایی زیادی داریم تا بتواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. از آنجا که شکلات سیاه حاوی منیزیم است، می‌توانید هورمون اندروفین در بدن را افزایش دهد. بنابراین بدن توان بیشتری برای مقابله با استرس پیدا می‌کند.

درمان استرس شدید با طب سنتی با پودر کاکائو

چای سبز را فراموش نکنید

یکی دیگر از راه‌های درمان افسردگی و استرس با طب سنتی مصرف چای سبز است. این دمنوش به دلیل داشتن آمینواسید ال تیانین (L-Theanine) می‌تواند میزان امواج مغزی آلفا را در مغز افزایش دهد. این امواج نقش زیادی در آرامش و کاهش اضطراب ایفا می‌کنند. این اسید آمینه در تولید گاما آمینوبوتیریک اسید (یک انتقال دهنده عصبی) نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند. به همین دلیل بعد از خوردن یک فنجان دمنوش چای سبز احساس آرامش بهتری دارید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data