درمان افسردگی و وسواس در طب سنتی

توسط مریم کوهشاری
166 مشاهده

طب سنتی درست مثل علم پزشکی نوین می‌تواند به درمان بسیاری از مشکلات روحی و روانی کمک زیادی کند. افسردگی، بی‌قراری و وسواس یکی از مشکلات بشر امروز است. دلایل زیادی باعث بروز این مشکل شده است. درمان افسردگی در طب سنتی از طریق مصرف داروهای گیاهی و برخی از دمنوش‌ها صورت می‌گیرد. اگر می‌خواهید مشکل خود را از این طریق برطرف کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

درمان افسردگی و وسواس در طب سنتی

برای درمان افسردگی با طب سنتی روش‌های زیر مؤثر هستند:

ورزش روزانه و مرتب

سریعترین درمان افسردگی انجام ورزش روزانه است. می‌دانید چرا؟ چون شما وقتی در حال فعالیت بدنی و ورزش هستید، جریان خون افزایش می‌یابد. در این فرآیند خون بیشتری به مغز می‌رسد. ورود مواد مغزی به مغز، سیگنال‌های مثبتی را به این عضو ارسال می‌کنند.  همین موضوع باعث افزایش هورمون‌های شادی‌آور در بدن می‌شود.

دوپامین و سروتونین دو هورمون شادی آور در بدن هستند که با ورزش روزانه زیاد می‌شوند. همین عامل در درمان افسردگی و بی‌قراری تاثیر زیادی دارد.

درمان افسردگی در طب سنتی / درمان بی قرار در طب سنتی /

انجام مدیتیشن به صورت مرتب

یکی دیگر از راههای درمان افسردگی در طب سنتی انجام مدیتیشن است. در این روش شما روزانه حداقل به مدت ۱۰ – ۱۵ دقیقه بر روی درون خود تمرکز می‌کنید. با این روش به جای اینکه ذهن به سمت موضوعات پراکنده و استرس‌زا برود، بر روی درون متمرکز می‌شود. آرامش ذهنی، کاهش استرس و در نتیجه درمان بی قرار در طب سنتی نتیجه مدیتیشن است.

غذاهای سرد و تر نخورید

یکی از دلایلی که باعث تندمزاجی، استرس و اضطراب می‌شود، مصرف غذاهای سرد و سودا زاست. این غذاهای سرد به مرور زمان باعث کند شدن حافظه، افزایش اضطراب و در نتیجه افسردگی می‌شود.

در چنین شرایطی داروی گیاهی برای افسردگی شدید مصرف غذاها و دمنوش‌های گرم است. برای مثال زنجبیل، آویشن، دارچین، اسطوخودوس، سنبل الطیب و هر غذایی که برای بلغمی مزاج‌ها توصیه می‌شود، می‌تواند به درمان افسردگی در طب سنتی کمک کند.

از تنهایی بپرهیزید

تنهایی باعث می شود تا فرصت بیشتری برای فکر کردن به موضوعات پوچ و موهوم داشته باشید. خوب چرا وقت گرانبهای خود را صرف چنین موضوعاتی کنید؟ در عوض می‌توانید با دوستان و خانواده وقت بیشتری را صرف کنید. به جای فکر کردن به موضوعات استرس‌زا سعی کنید از تنهایی فاصله بگیرید.

درمان افسردگی و وسواس در طب سنتی / داروی گیاهی برای افسردگی شدید

برای درمان بی قرار در طب سنتی به موقع بخوابید

بی‌خوابی و یا دیر خوابیدن یکی دیگر از دلایل ابتلا به افسردگی است. شما وقتی تا نیمه‌های شب بیدارید، فرصتی برای فکر کردن به گذشته و خاطرات بد را پیدا می‌کنید. صبح دیر از خواب بیدار می‌شوید. ممکن است در طی روز مدام چرت بزنید و حواستان به امور روزانه نباشید. خوب یک راه حل بهتر اینست که به موقع بخوابید تا صبح زود سرحال از خواب بیدار شوید.

استفاده از گلاب برای درمان افسردگی

یکی دیگر از راههای درمان افسردگی و وسواس در طب سنتی استفاده گلاب است. شما می‌توانید این ماده خوراکی را همراه با چای دم کنید. همچنین اسپری کردن گلاب در فضای خانه هم باعث می‌شود تا کمتر مضطرب و نگران باشید. اگر در منزل دستگاه بخور دارید، به اندازه چند قاشق غذاخوری، گلاب در مخزن دستگاه بریزید. با انتشار بوی گلاب در فضای اتاق، استرس رفع می‌شود.

استفاده از روغن زیتون

برای درمان بی قرار در طب سنتی می‌توانید از روغن زیتون طبیعی استفاده کنید. به این صورت که به مدت ۴۰ تا ۱۲۰ روز، هر شب روغن زیتون را به کف سر بمالید. البته روغن کنجد هم برای حل این مشکل تاثیر دارد. بعد از مدتی شاهد کاهش اضطراب خواهید بود.

داروی گیاهی برای افسردگی شدید / سریعترین درمان افسردگی

نوشیدن سرکه انگبین

سرکه انگبین ترکیبی از سرکه انگور، عرق نعنا و عسل طبیعی است. برای درست کردن این نوشیدنی، یک لیوان آب را با دو قاشق غذاخوری عرق نعنا + ۲ قاشق غذاخوری سرکه و یک قاشق غذاخوری سرکه ترکیب کنید. این نوشیدنی را به مدت سه ماه هر شب میل کنید. بعد از مدتی شاهد رفع افسردگی خواهید بود.

مصرف ارده و شیره انگور

یکی دیگر از درمان افسردگی و وسواس در طب سنتی مصرف ارده و شیره انگور است. به این صورت که این در هفته ۴ -۵ بار ترکیبی از ارده با شیره انگور را میل کنید.

مصرف شربت گل گاوزبان

یک داروی گیاهی برای افسردگی شدید گل گاوزبان است. حتما در مورد مزیت‌های بی‌شمار این گیاه زیاد شنیده‌اید. برای اینکه تاثیر این دمنوش بیشتر شود، می‌توانید به آن بیدمشک و گلاب هم اضافه کنید. این دمنوش را روی حرارت ملایم قرار دهید تا دم بکشد. از جوشاندن بیش از حد گل گاوزبان خودداری کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data