تأثیر روابط جنسی بر لاغری

توسط متین سکوت
1346 مشاهده

آیا داشتن رابطه جنسی می‌تواند تأثیری در به دست آوردن یا از دست دادن وزن داشته باشد؟ رابطه جنسی واقعاً می‌تواند به افزایش یا از دست دادن وزن منجر شود؟ خب، اختلاف‌نظر زیادی در مورد تأثیر رابطه جنسی بر بدن وجود دارد با این حال، تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد داشتن رابطه جنسی بیش‌ازحد موجب افزایش وزن در میان زنان می‌شود از سوی دیگر، دیدگاه‌هایی وجود دارند که می‌گویند رابطه جنسی به سوختن کالری‌ها کمک می‌کند. تأثیر روابط جنسی بر لاغری مهم‌ترین نکته‌ای است که امروز به آن می‌پردازیم.

میزان کالری مصرفی در ارضا شدن

رابطه جنسی سبب افزایش وزن نمی‌شود اما به کاهش وزن کمک می‌کند؟ برقرار کردن رابطه جنسی نیازمند فعالیت فیزیکی است و ازآنجاکه رابطه جنسی تجربه‌ای خوشایند است مطمئناً با خود می‌گوییم چرا برای کاهش وزن از آن استفاده نکنیم؟ در چنین ایده‌ای رابطه جنسی به‌عنوان ورزش به‌حساب می‌آید. تصور کنید هم لذت ببرید و هم کالری بسوزانید. به قول معروف یک تیر و چند نشان است.

رابطه جنسی سبب کالری سوزی می‌شود چون مانند هر فعالیت فیزیکی دیگری نیاز به مصرف انرژی دارد. ۳۰ دقیقه رابطه جنسی ۸۵ تا ۱۵۰ کالری می‌سوزاند. پژوهشگران در مقایسه میزان مصرف کالری دویدن با رابطه جنسی دریافتند دویدن خیلی بیشتر کالری می‌سوزاند. خانم‌ها در ۳۰ دقیقه دویدن با سرعت‌پایین ۲۱۳ کالری می‌سوزاندند درحالی‌که این میزان برای مردان ۲۷۶ کالری بود. از سوی دیگر رابطه جنسی ۱۰۱ کالری از مردان انرژی می‌گرفت و برای خانم‌ها این مقدار فقط ۶۹ کالری بود. اگر رابطه جنسی‌تان پیوسته باشد بر این مقدار کالری افزوده خواهد شد. برای کاهش حدود نیم کیلو از وزن بدن باید ۳٫۵۰۰ کالری بسوزانید. بنابراین اگر در هر رابطه جنسی ۱۰۰ کالری بسوزانید بعد از ۳۵ مرتبه نیم کیلو وزن کم می‌کنید.

آیا نزدیکی باعث لاغری می‌شود؟

رابطه جنسی به کاهش وزن کمک می‌کند؟ جمله بسیار هیجان‌انگیزی است، درست است؟ مثل این است که بدانید خوردن غذای موردعلاقه‌تان بدون نگرانی وزنتان را کاهش می‌دهد. ولی آیا واقعاً چنین اتفاقی می‌افتد؟ رابطه جنسی به کاهش وزن کمک می‌کند؟ این باور غلط را کنار بگذارید.

کاهش وزن با رابطه جنسی واقعیت دارد؟

تأثیر روابط جنسی بر لاغری

درست است که فعالیت جنسی مقدار خاصی کالری می‌سوزاند – حدود ۸۵-۱۵۰ کالری در نیم ساعت. ولی باید بدانید میانگین کالری‌ای که برای از دست دادن ۰.۵ کیلو بسوزانید ۳۵۰۰ کالری است. بنابراین اگر فرض کنیم در هر بار رابطه جنسی ۱۵۰ کالری می‌سوزانید برای کاهش وزن نیم کیلویی باید ۲۳ بار رابطه جنسی با شدت بالا داشته باشید یعنی ۳۰ دقیقه فعالیت مداوم و بدون توقف جنسی. ولی حقیقت این است که اکثر مردان به‌سختی می‌توانند ۵ دقیقه در بالاترین نقطه فعالیت جنسی تا رسیدن به ارگاسم که ۱۵ ثانیه طول می‌کشد بمانند. بعد از آن فشارخون و ضربان قلب به حالت طبیعی برگشته و دیگر چیزی به‌جز نفس از دست نخواهید داد.

همچنین مطالعات زیادی نشان داده‌اند که رابطه جنسی به‌اندازه بالا رفتن از دو پاگرد پله کالری می‌سوزاند که ورزش شدیدی محسوب نمی‌شود چون در بسیاری از افراد ضربان قلب با این فعالیت بالاتر از ۱۳۰ نخواهد رفت بنابراین باوجودی که یک فعالیت فیزیکی محسوب می‌شود ولی به این معنا نیست که بدنتان این‌قدر کالری بسوزاند که برای کاهش وزن مناسب باشد مگر این‌که به‌طور منظم و در دفعات زیاد رابطه داشته باشید وگرنه رابطه جنسی هیچ تأثیری روی کاهش وزنتان نخواهد داشت.

چگونگی از دست دادن وزن با داشتن رابطه جنسی

وزن سالم بخشی از زندگی سالم است. نگه‌داشتن وزن سالم، باعث سلامت استخوان‌ها، ریه‌ها و باقی اندام‌های بدن خواهد شد. ممکن است حتی سرطان را دفع کند. طبق گزارش وزارت بهداشت و خدمات انسانی، فعالیت بدنی بخش مهمی از حفظ وزن سالم، و از دست دادن وزن اضافی است.

 HSS حداقل ۱۵۰ دقیقه تمرین شدید متوسط را هر هفته توصیه می‌کند، اما کمتر از ۲۵ درصد بزرگ‌سالان موفق به انجام این هدف می‌شوند. خب در کل، رابطه جنسی برای سلامتی ما خوب است، کالری‌ها را می‌سوزاند، و ما را خوشحال می‌کند. طبق یک مطالعه اخیر، بعید است که به میزان یک ورزش سنگین چربی بسوزانید، اما به‌هرحال تأثیر بسزایی خواهد داشت. محدوده کالری سوزانده شده در طول رابطه جنسی بسیار متفاوت بوده است. این موضوع سبب بهبود وضعیت استرس هم می‌شود.

تأثیر روابط جنسی بر لاغری
تأثیر روابط جنسی بر لاغری

مردان ۱۳ کالری و زنان ۱۱.۶، درحالی‌که در بالای این محدوده، مردان ۳۰۶ کالری و زنان ۱۶۴ کالری را سوزاندند، که این میزان بیشتر از نیم ساعت پیاده‌روی کردن است. شاخص توده بدن (BMI) برای مردان بین ۱۹.۵ تا ۳۱ سالگی متغیر بود و مردان زیادی در رده اضافه‌وزن و چاقی قرار داشتند. برای زنان، دامنه آن از ۱۶.۹ به ۲۶.۶ بود، به این معنی که برخی از زنان دارای وزن کم و بعضی اضافه‌وزن بودند.

این مطالعه هیچ‌چیز در مورد وزن شرکت‌کنندگان را در طی ۴ هفته که در آن شرکت داشتند، نشان نمی‌دهد. اما اگر به فکر کاهش وزن هستید، ورزش بیشترین تأثیر را خواهد داشت. محققان دریافت کرده‌اند که زنان با سه جلسه تمرین در طول هفته، معادل ۳۴۰۰ کالری می‌سوزانند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۱ نظر

علت چاق شدن بعد از ازدواج در خانم ها چیست؟ | چطور آن را درمان کنیم؟ - بلاگ کرفس تیر ۲۰, ۱۳۹۹ - ۷:۰۹ ب٫ظ

[…] آیا رابطه باعث چاقی میشود؟ […]

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data