تقویت حافظه برای درس خواندن با طب سنتی

توسط مریم کوهشاری
187 مشاهده

تقویت حافظه برای درس خواندن بسیاری از افرادی که در حال تحصیل هستند، اهمیت دارد. اما کاربرد حافظه فقط به آموزش و یادگیری مربوط نمی‌شود. چرا که روزانه ما با امور مختلفی سر و کار داریم که انجام بسیاری از آن‌ها به حافظه‌ی قدرتمند نیاز دارد. افراد میانسال و سالمندان هم بیش از هر کس دیگری به حافظه‌ی نیاز دارند. زیرا انسان در این سن در معرض فراموشی و بیماری آلزایمر قرار می‌گیرد. تقویت حافظه در طب سنتی با مصرف برخی از موادغذایی راحت‌ترین راه‌حل است. در ادامه به چندین راه برای تقویت حافظه می‌پردازیم.

 • برای تقویت حافظه چه بخوریم
 • تقویت حافظه برای درس خواندن با گیاهان
 • مویز بخورید
 • اسطوخودوس بخورید
 • ریشه زنبق بخورید
 • آمله برای پیشگیری از فراموش
 • هلیله بخورید
 • تاثیر آویشن بر روی حافظه
 • رزماری بخورید
 • انجیر بخورید
 • تاثیر بادام بر روی حافظه

برای تقویت حافظه چه بخوریم

برای اینکه بتوانید حافظه‌ی خود را تقویت کنید، باید موادغذایی حاوی امگا ۳ مصرف کنید. از جمله غذاهایی که حاوی مقدار زیادی از این ماده‌ی مغذی هستند، می‌توان به مغزها، سویا، حبوبات، روغن زیتون و گردو اشاره کرد. اسید فولیک و ویتامین B12 هم تاثیر زیادی در تقویت حافظه دارند. غذاهایی که حاوی این ویتامین‌ شامل آووکادو، شکلات تلخ، ذغال اخته، تخم مرغ، غلات، رزماری، پیاز، چغندر، انواع سبزی ها، کرفس، کلم بروکلی، گردو، زردچوبه، گوجه فرنگی و … هستند.

تقویت حافظه برای درس خواند با گیاهان

اگر برای تقویت حافظه کوتاه مدت می‌توانید برخی از گیاهان دارویی را مصرف کنید. از جمله‌ی این گیاهان می‌توان به پولیگالا اشاره کرد که از فراموشی پیشگیری می‌کند. همچنین می‌توانید مقداری صمغ مصطکی را با کمی کندر ترکیب کنید. با جویدن این دو گیاه عملکرد مغز‌ تا حد زیادی تقویت می‌شود.

مویز یکی از خشکبار مؤثر برای تقویت عملکرد حافظه است. البته به شرط اینکه آن را صبحانه و ناشتا میل کنید. در طی سنتی به مصرف این خشکبار تأکید زیادی شده است

مویز بخورید

مویز یکی از خشکبار مؤثر برای تقویت عملکرد حافظه است. البته به شرط اینکه آن را صبحانه و ناشتا میل کنید. در طی سنتی به مصرف این خشکبار تأکید زیادی شده است. اگر مویز را با حصبی لبان بخورید، تاثیر آن در جلوگیری از فراموشی بیشتر می‌شود.

یکی دیگر از راه های تقویت حافظه برای درس خواندن مصرف انجیر است

اسطوخودوس بخورید

یکی دیگر از راه های تقویت حافظه از طریق مصرف اسطوخودوس بدست می‌آید. برای گرفتن نتیجه باید برگ و سرشاخه‌های گلدار خشک اسطوخودوس را بسابید و سپس با یک قاشق عسل ترکیب کنید. هر روز باید یک قاشق مرباخوری از این ترکیب را قبل از خواب بخورید. جالب است بدانید این معجون گیاهی نه تنها باعث تقویت حافظه برای درس خواندن می‌شود، بلکه از تشنج، خواب گرفتگی اعضا، صرع، سرگیجه و رعشه جلوگیری می‌کند.

ریشه زنبق بخورید

برای پیشگیری از فراموشی می‌توانید دمنوش ریشه زنبق (یا گیاه ایرسا) بخورید. برای درست کردن این دمنوش به مقدار ۴۰ – ۶۰ گرم ریشه زنبق را در ۱۰۰۰ گرم آب جوش دم کنید. این دمنوش نه تنها یکی از راه های تقویت حافظه است، بلکه به رفع عطش، درمان آسم و تنگی نفس و پیشگیری از خواب رفتن عضلات هم کمک می‌کند.

آمله از جمله گیاهانی است که به کارکرد بهتر مغز کمک می‌کند. این گیاه سرد است و برای کسانی که طبع سرد دارند، مصرف آن توصیه نمی‌شود.

آمله برای پیشگیری از فراموش

آمله از جمله گیاهانی است که به کارکرد بهتر مغز کمک می‌کند. این گیاه سرد است و برای کسانی که طبع سرد دارند، مصرف آن توصیه نمی‌شود. اما اگر آن را همراه با عسل، دارچین و یا مصطکی مصرف کنید، بعد از مدتی تاثیر آن در تقویت عملکرد مغز خود مشاهده می‌کنید.

تقویت حافظه برای درس خواندن با طب سنتی

هلیله بخورید

یکی دیگر از راه های تقویت حافظه مصرف هلیله است. دم‌کرده‌ی این گیاه باعث تقویت حواس و کارکرد بهتر مغز می‌شود. برای اینکه تاثیر بیشتر آن را مشاهده کنید، قبل از اینکه آن را دم کنید، ابتدا آن را نیمکوب و سپس در آب خیس کنید. هلیله نباید بیش از حد پودر شود و یا زیاد جوش بزند. زیرا خاصیت خود را از دست می‌دهد. بهتر است آن را به مدت ۵ دقیقه بر روی حرارت غیرمستقیم (سماور یا کتری) دم کنید.

تاثیر آویشن بر روی حافظه

آویشن تاثیر زیادی بر روی تقویت حافظه برای درس خواندن دارد. این گیاه گرم است و به دلیل خاصیت تحریک‌کنندگی بالا، باعث تقویت سیستم عصب و کارکرد بهتر مغز می‌شود. در آویشن مقدار زیادی تیمول وجود دارد. به همین دلیل به تقویت مغز کمک و از فراموشی جلوگیری می‌کند.

تقویت حافظه برای درس خواندن با گیاهان

رزماری بخورید

مصرف رزماری یا اکلیل کوهی هم یکی دیگر از روش‌های تقویت حافظه در طب سنتی است. این گیاه تاثیر عجیبی در تقویت قوای ذهنی دارد. رزماری طبع گرم و تند دارد و به همین دلیل دستگاه عصبی را تحریک می‌کند. همچنین باعث افزایش گردش خون به عملکرد بهتر مغز کمک می‌کند. در صنعت داروسازی از این گیاه برای ساخت داروهای افسردگی، میگرن عصبی و اضطراب استفاده می‌شود.

انجیر بخورید

یکی دیگر از راه های تقویت حافظه برای درس خواندن مصرف انجیر است. زیرا در این خشکبار مقدار زیادی ویتامین‌های گروه A، B و C نهفته است. وجود مقدار زیادی منگنز، آهن و گوگرد هم باعث می‌شود تا انجیر به تقویت سلول‌های مغز کمک کند. این خشکبار مغزی را بهتر است در زمان صبح و ناشتا بخورید تا تاثیر آن را سریع‌تر مشاهده کنید.

آویشن تاثیر زیادی بر روی تقویت حافظه برای درس خواندن دارد

تاثیر بادام بر روی حافظه

یکی دیگر از راه های تقویت حافظه کوتاه مدت مصرف بادام است. این خشکبار حاوی مقدار زیادی فسفر، منیزیم، پتاسیم، آهن و گوگرد است که باعث بهبود عملکرد سلول‌های دستگاه اعصاب مرکزی می‌شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data