دارو گیاهی برای کبد چرب + درمان قطعی و بدون بازگشت

توسط مریم کوهشاری
534 مشاهده

گیاهان دارویی که برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله ریزش مو، پوکی استخوان، تقویت حافظه، غضروف سازی و سلامت چشم استفاده می‌شوند، می‌توانند برای درمان کبد چرب نیز مفید واقع شوند. این بیماری که اغلب به دلیل تغذیه‌ی نامناسب بروز می‌کند، مشکلات زیادی را به دنبال دارد. از جمله عوارض کبد چرب می‌توان به تغییر رنگ پوست، زرد شدن سفیدی چشم، خستگی و کاهش اشتها اشاره کرد. برای درمان این بیماری ابتدا باید برنامه‌ی غذایی خود را تغییر دهید و به سمت غذاهای کم کالری بروید. در وهله‌ی بعد گیاهان دارویی برای کبد چرب مؤثر هستند. در ادامه به معرفی مهم‌ترین این داروها می‌پردازیم.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • عرقیات گیاهی مؤثر برای کبد چرب
  • تاثیر چای سبز دارو
  • زالزالک کوهی بخورید
  • تاثیر زردچوبه بر روی کبد
  • دارچین مصرف کنید
  • تاثیر رزماری بر روی کبد
  • نکات مهم برای درمان کبدچرب
در وهله‌ی بعد گیاهان دارویی برای کبد چرب مؤثر هستند.

عرقیات گیاهی مؤثر برای کبد چرب

یکی از بهترین راه‌ها برای درمان کبدچرب، مصرف عرقیات است که به کاهش وزن بدن هم کمک می‌کند. از جمله‌ی این عرقیجات می‌توان به دم‌کرده‌ی گل مریم، سکنجبین عنصلی (پیاز دشتی) و عرق شاه‌تره، عرق کاسنی و عرق خارشتر اشاره کرد. این عرقیات همگی در کنترل این عارضه مؤثر هستند و باعث کاهش کلسترول خون می‌شوند. از سوی دیگر سموم و مواد زائد در کبد را نیز پاکسازی می‌کنند.

چای سبز دارو گیاهی برای کبد چرب

چای سبز از آن دست گیاهانی محسوب می‌شود که اغلب برای کاهش وزن کاربرد دارد. دم‌کرده‌ی این گیاه تاثیر زیادی در کاهش چربی‌های کبد و کلسترول خون دارد. همچنین به دلیل وجود تعداد زیادی آنتی‌اکسیدان در این گیاه، تمامی باکتری‌های مضر در کبد را از بین می‌برد. از سوی دیگر مقاومت کبد را در برابر عوامل بیماری‌زا افزایش می‌دهد. مصرف دمکرده‌ی چای سبز به کاهش فشار خون نیز کمک می‌کند.

دم‌کرده‌ی چای سبز تاثیر زیادی در کاهش چربی‌های کبد و کلسترول خون دارد. همچنین به دلیل وجود تعداد زیادی آنتی‌اکسیدان در این گیاه، تمامی باکتری‌های مضر در کبد را از بین می‌برد.

زالزالک کوهی بخورید

یکی دیگر از گیاهان دارویی برای کبد چرب زالزالک است که در طب سنتی چین کاربرد دارد. این گیاه دارویی دارای تعداد زیادی آنتی اکسیدان مفید است که به کاهش چربی‌های اضافه در کبد کمک می‌کند. از سوی دیگر مصرف آن در ترمیم و بازسازی کبد مؤثر است. حتماً می‌دانید که کبد تنها عضوی است که می‌تواند بعد از مدتی خود را ترمیم کند. حتی اگر تنها ۱۰ درصد از کبد سالم مانده باشد، با رژیم‌غذایی درست بعد از مدتی به ۱۰۰ کامل می‌رسد.

یکی دیگر از گیاهان دارویی برای کبد چرب زالزالک است

تاثیر زردچوبه بر روی کبد

زردچوبه یک دارو گیاهی برای کبد چرب محسوب می‌شود که از سوی متخصصین طب سنتی بر روی آن تاکید زیادی شده است. این ادویه در آشپزی ایرانی به وفور استفاده می‌شود که تاثیر زیادی بر روی سلامتی کبد دارد. این پودر زردرنگ و دوست داشتنی حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان (کورمین) است. این ماده‌ی مغذی تاثیر زیادی در سلامت کبد دارد. اگر چوب زردچوبه را دم کرده و سپس میل کنید، تاثیر بیشتری برای درمان کبد دارد. چوب‌های این گیاه را از عطاری تهیه کنید.

یکی دیگر از گیاهان دارویی برای کبد چرب دارچین است. این ادویه‌ی خوش عطر که برای انواع غذا و دسر کاربرد دارد، به بهبود وضعیت این بیماری کمک می‌کند. دارچین یک داروی گیاهی قوی برای کبد چرب است.

دارچین مصرف کنید

یکی دیگر از گیاهان دارویی برای کبد چرب دارچین است. این ادویه‌ی خوش عطر که برای انواع غذا و دسر کاربرد دارد، به بهبود وضعیت کبد بیمار کمک می‌کند. دارچین یک داروی گیاهی قوی برای کبد چرب است. چوب‌های دارچین را با مقداری آب جوش در قوری بریزید و اجازه دهید روی حرارت سماور یا کتری دم بکشد. بعد از ۱۰ دقیقه، دمکرده‌ی آن را مصرف کنید. با این روش دارچین تاثیر بیشتری برای درمان کبد چرب خواهد داشت.

یکی دیگر از گیاهان دارویی برای کبد چرب دارچین است.

تاثیر رزماری بر روی کبد

رزماری یک دارو گیاهی برای کبد چرب محسوب می‌شود. این گیاه معطر که بیشتر به داروی ریزش و رویش مو شهرت دارد، می‌تواند کبد چرب را نیز درمان کند. براساس تحقیقاتی که در انگلستان بر روی تاثیر این گیاه صورت گرفت، نتایج نشان داد که خاصیت ضدالتهابی دارد. برای مثال اگر آن را همانند یک پماد بر روی کوفتگی بمالید، بعد از چند روز شاهد بهبود اثرات کوفتگی خواهید بود. در سال‌های اخیر نیز مشخص شد که این گیاه می‌تواند وضعیت التهابی کبد را نیز درمان کند.

درست است که طب سنتی خطرات و عوارض کمتری برای بدن به همراه دارد. اما فراموش نکنید که مصرف خودسرانه و یا زیاده‌روی در مصرف گیاهان دارویی نیز می‌تواند به سلامت بدن آسیب وارد کنید.

نکات مهم برای درمان کبدچرب

اگر چه با کمک گیاهان دارویی می‌توانید کبدچرب را درمان کنید، اما فراموش نکنید که در کنار آن باید رژیم غذایی مناسب و ورزش هم داشته باشید. داروی گیاهی باید بعد از این دو مرحله انجام شود. درست است که طب سنتی خطرات و عوارض کمتری برای بدن به همراه دارد. اما فراموش نکنید که مصرف خودسرانه و یا زیاده‌روی در مصرف گیاهان دارویی نیز می‌تواند به سلامت بدن آسیب وارد کنید.
برای درمان کبدچرب باید از مصرف غذاهای حاوی کربوهیدرات، غذاهای چرب و پرکالری و نوشابه‌های گازدار خودداری کنید. در کنار این مورد، می‌توانید وزن خود را کاهش دهید. کاهش وزن به اندازه‌ی ۳ – ۵ درصد می‌تواند تا حد زیادی به درمان این عارضه کمک کند. پس فراموش نکنید ابتدا الگوی غذایی خود تغییر و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید. سپس برای مصرف گیاهان دارویی برای کبد چرب اقدام کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data