داروی گیاهی برای غضروف سازی | درمان آرتروز زانو برای همیشه

توسط مریم کوهشاری
5978 مشاهده

با افزایش سن، به مرور زمان غضروف‌های زانو ساییده می‌شوند که در اصطلاح علمی به آن «آرتروز زانو» گفته می‌شود. این مشکل در اغلب مواقع به دلیل فعالیت‌های بدنی سنگین ایجاد می‌شود که مشکلات زیادی را به همراه دارد. درد زانو یکی از دلایل شایع آرتروز است. مصرف داروی گیاهی برای غضروف سازی شاید نتواند به اندازه‌ی داروهای شیمیایی عمل کند، اما عوارض زیادی هم برای بدن ندارد. اگر می‌خواهید بدانید که چه گیاهان، دمنوش‌ها و ترکیباتی در طب سنتی به کاهش درد ناشی از آرتروز زانو کمک می‌کند، پیشنهاد می‌دهیم تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

دمنوش زنجبیل و زردچوبه

یکی از روش‌هایی که در طب سنتی به درمان ساییدگی زانو کمک می‌کند، دمنوش زردچوبه و زنجبیل است. برای درست کردم این دمنوش به مواد زیر نیاز دارید:

 • پودر زنجبیل: یک قاشق چایخوری
 • زردچوبه : یک قاشق چایخوری
 • آب: یک لیوان
 • عسل طبیعی: نصف قاشق چایخوری

زردچوبه به تنهایی نیز در درمان ساییدگی زانو مؤثر است. برای اینکه از تاثیرات آن بهره‌مند شوید، یک قاشق چایخوری زردچوبه را به یک لیوان آب اضافه کنید. سپس این ترکیب را خوب هم بزنید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بجوشد.

طرز تهیه داروی گیاهی برای غضروف سازی

برای درست کردن این دمنوش ابتدا آب را بجوشانید و سپس مواد را به آن اضافه کنید. اجازه دهید این مواد به مدت ۱۵ دقیقه روی حرارت کم بجوشند. بعد از خنک شدن، یک تکه لیمو را داخل این دمنوش بچکانید. این دمنوش را روزی یک بار مصرف کنید. به مرور زمان باعث غضروف‌سازی در قسمت زانوها می‌شود.
زردچوبه به تنهایی نیز در درمان ساییدگی زانو مؤثر است. برای اینکه از تاثیرات آن بهره‌مند شوید، یک قاشق چایخوری زردچوبه را به یک لیوان آب اضافه کنید. سپس این ترکیب را خوب هم بزنید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بجوشد. این ترکیب را در روز ۴ بار مصرف کنید.

یک داروی گیاهی برای غضروف سازی زانو زنجبیل است.

دمنوش زردچوبه و زنجبیل و پودر کاری

یک داروی گیاهی برای غضروف سازی زانو زنجبیل است. البته به شرط اینکه آن را همراه با زردچوبه به یک دمنوش مؤثر تبدیل کنید. برای درست کردن این دمنوش به روش زیر عمل کنید:

 • مواد لازم برای دمنوش زردچوبه و زنجبیل
 • زردچوبه: یک قاشق چایخوری
 • پودر کاری: یک قاشق چایخوری
 • پودر زنجبیل: یک قاشق چای خوری
 • آب جوش: یک لیوان

طرز تهیه دمنوش

همه‌ی مواد را داخل قوری ریخته و اجازه دهید با حرارت ملایم به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی حرارت ملایم قرار بگیرد. سپس روزانه دو بار از آن میل کنید. این ترکیب با غضروف‌سازی به مرور زمان درد ساییدگی زانو را بهتر می‌کند.

دمنوش دارچین برای تسکین درد مفاصل

یک داروی گیاهی برای غضروف سازی دارچین است. این ادویه‌ی معطر خاصیت ضدالتهابی دارد و با داشتن چندین آنتی‌اکسیدان، درد مفاصل را تسکین می‌دهد. اگر به آرتروز زانو مبتلا باشید و بخواهید با روش‌های خانگی غضروف‌های خود را بازسازی کنید، بهتر است دمنوش دارچین بخورید.
برای مصرف این ادویه باید آن را با یک لیوان آب گرم دم کنید. سپس با یک قاشق عسل ترکیب کرده و در زمان صبح به صورت ناشتا میل کنید. همچنین می‌توانید پودر دارچین را با کمی آب یا روغن زیتون ترکیب کنید تا به حالت خمیر شود. سپس این خمیر را در طی روز دو تا سه بار بر روی زانوهای خود بمالید.

یک داروی گیاهی برای غضروف سازی دارچین است. این ادویه‌ی معطر خاصیت ضدالتهابی دارد و با داشتن چندین آنتی‌اکسیدان، درد مفاصل را تسکین می‌دهد.

دمنوش دارچین و زنجبیل

زنجبیل یک داروی گیاهی برای غضروف سازی زانو محسوب می‌شود و در کنار دارچین تاثیر بیشتری در درمان بیماری آرتروز زانو دارد. برای درست کردن این دمنوش به صورت زیر عمل کنید.

مواد لازم:

 • دارچین: یک قاشق چایخوری
 • زنجبیل: یک قاشق چایخوری
 • عسل: یک قاشق مرباخوری
 • شیر کم چرب: یک لیوان
داروی گیاهی برای غضروف سازی | درمان آرتروز زانو برای همیشه

طرز تهیه دمنوش

برای درست کردن این داروی گیاهی برای غضروف سازی ابتدا شیر، زنجبیل و دارچین را با شیر به مدت ۲ دقیقه با هم بجوشانید. بعد از اینکه کمی سرد شد، عسل را به آن اضافه و نیم ساعت قبل از غذا میل کنید. این دمنوش را در یک ماه روزانه یک بار میل کنید. از ماه دوم، آن را در هفته سه بار بخورید. اگر به شیر علاقه‌ای ندارید، می‌توانید به جای آن از آب جوش و یا دم‌کرده‌ی چای سبز استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data