رفع سریع غبغب با روش‌های جدید

توسط سارا عربی
877 مشاهده

بسیاری از ما در ناحیه ساب‌منتال یعنی در نقطه تلاقی چانه و گردن با مشکل چربی اضافی روبرو هستیم که در اصطلاح با نام غبغب از آن یاد می‌شود. کنار آمدن با غبغب بدفرم که زیبایی صورت را خدشه‌دار می‌کند، بسیار سخت و ناراحت کننده است. طبیعی است که همه دوست داریم وقتی خود را در آینه میبینیم تصویری بی نقص و زیبا از خود ببینیم. بیایید باهم درباره رفع سریع غبغب بیشتر مطالعه کنیم. تحقیقات و آمار نشان داده این مشکل فقط دست به گریبان افراد مسن نیست و جوانان را هم درگیر کرده است.

حال اگر شما هم تحت تاثیر چاقی و اضافه وزن و یا ژنتیک، دچار این مشکل هستید با ما همراه باشید تا راه حل‌های کاربردی و سریع را به شما پیشنهاد دهیم.

رفع سریع غبغب با مزوتراپی

در مزوتراپی چندین تزریق ساده برای از بین بردن ناحیه‌های موضعی کوچک چربی انجام می‌شود. فرایند متلاشی کردن چربی در اصطلاح لیپولیز نامیده می‌شود. متخصص محلولی را مستقیماً در لایه‌های چربی و بافت پیوندی تزریق می‌کند. این تزریق برای برداشتن غبغب بدون درد است، با این حال برخی بیماران ترجیح می‌دهند که قبل از تزریق از کرم بی‌حسی موضعی استفاده کنند. داروی تزریقی واکنشی شیمیایی را در بدن ایجاد می‌کند که در کنار فیزیولوژی بدن به سخت شدن دیواره سلول‌های چربی و از بین رفتن ناحیه‌های موضعی چربی منجر می‌شود.

 نتیجه مزوتراپی سه هفته پس از درمان مشخص می‌شود. چند جلسه درمان در فواصل چهار تا شش هفته‌ای انجام می‌شود تا نتیجه‌ای رضایت‌بخش به دست آید.

رفع سریع غبغب با اولتراسوند کویتیشن

اولتراسوند کویتیشن روش غیرجراحی ملایم و جدیدی است که به منظور از بین بردن چربی اضافی در ناحیه‌های معینی از بدن انجام می‌شود. کویتیشن یکی از ایمن‌ترین روش‌های رفع غبغب است. طول موج مافوق صوت به سرعت گسترش می‌یابد و دیواره غشاء سلول‌های چربی را مرتعش و منقبض می‌کند؛ در نتیجه حباب هوای کوچکی داخل سلول ایجاد می‌شود. سپس حباب هوا دیواره سلولی را منفجر می‌کند و به این ترتیب تری گلیسیرید داخل سلول در مایع میان سلولی اطراف آزاد می‌شود.

رفع سریع غبغب
برطرف کردن غبغب با روش های جدید

کویتیشن فقط و فقط بر سلول‌های چربی اثر می‌گذارد که ضعیف‌تر از دیگر سلول‌ها هستند و کوچکترین آسیبی به بافت‌های اطراف وارد نمی‌کند. تری گلیسیرید به گلیکول و اسیدهای چربی تبدیل می‌شود، گلیکول وارد جریان خون می‌شود و به عنوان منبع انرژی مصرف می‌شود. سیستم لنفاوی نیز اسیدهای چرب را جذب و برای استفاده یا دفع به کبد منتقل می‌کند.

رفع سریع غبغب با هایفو‌تراپی

هایفوهایفوتراپی (HIFU) یکی از بهترین و موثرترین روش های درمان غبغب بدون جراحی است که دوران بهبود کوتاهی نیز دارد. هایفوتراپی بر اصل عبور دادن پرتوهای مافوق صوت متمرکز و با شدت بالا از پوست به شیوه‌ای کنترل شده مبتنی است. هایفو آسیبی کنترل شده را به لایه‌های داخلی عمقی‌تر پوست وارد می‌کند. بافت‌های شل و افتاده در واکنش به این آسیب‌دیدگی و در اثر متلاشی شدن لایه چربی زیرپوستی سفت و منقبض می‌شوند. این نوع آسیب کنترل شده و تجزیه شدن همزمان چربی زیرپوستی باعث تولید کلاژن جدید می‌شود.

هایفوتراپی علاوه براین که غبغب را کوچک می‌کند، به دلیل تحریک تولید کلاژن جدید باعث جوانسازی صورت نیز می‌شود. هایفو درمانی بسیار ایمن و با دوران بهبود بسیار کوتاه است که کوچکترین آسیبی به لایه‌های فوقانی درم و اپیدرم وارد نمی‌کند. یک جلسه هایفوتراپی بسته به ناحیه تحت درمان ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. یک جلسه درمان برای از بین بردن غبغب کافی است و پس از آن نیازی به استراحت کردن نیست

رفع غبغب با روش کول مینی

این روش برای افرادی که کم تر از ۵۵ سال سن داشته و دارای غبغب دوطرفه هستند و از طرفی از خاصیت ارتجاعی و استحکام پوستی برخوردار می باشند، مناسب خواهد بود. در این روش چربی منجمد می شود و به این ترتیب ۲۰-۲۵ درصد از حجم چربی کم می شود. در این روش هرگز از سوزن استفاده نمی شود و عمل غیر جراحی می باشد. بیمار فقط ناراحتی مختصری را هنگام انجماد چربی ها و ماساژ تجربه خواهد کرد.

در این روش هیچ عوارضی وجود ندارد و نتایج تغییرات به مدت یک تا سه ماه طول می کشد تا ظاهر شو د. اکثر بیماران تنها با یک جلسه درمان خواهند شد. طی یک جلسه ۱۵ دقیقه ای پوست سفت و کشیده می شود و از طرفی چربی از بین می رود . درطی این عمل احساسی چون نیشگون گرفتن و فشار حس می شود و قدری ناراحت کننده خواهد بود.

قرمزی و کبودی پس از این روش تا یک هفته ادامه دارد . توصیه می شود در مجموع ۴جلسه درمان انجام شود . چانه ظرف مدت ۶ ماه سفت می شود. بیمار پس از یک ماه متوجه تغییرات خواهد شد اما اگر تغییر ملموسی مشاهده نشد ، باید چند جلسه دیگر نیز درمان را انجام دهند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data