علت چاق شدن بعد از ازدواج در خانم ها چیست؟ | چطور آن را درمان کنیم؟

توسط مریم کوهشاری
1152 مشاهده

اگر در اطرافتان خانم‌هایی هستند که بلافاصله بعد از ازدواج چاق می‌شوند، شاید از خود بپرسید چرا بعد از ازدواج فرم بدن تغییر میکند؟ اگر خودتان به تازگی ازدواج کرده‌اید و وزنتان بالا رفته است، شاید برایتان جای سوال داشته باشد. اضافه وزن بعد از ادواج هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها اتفاق می‌افتد. اما بانوان بیشتر در معرض چاقی هستند. در ادامه سعی داریم به علت چاق شدن بعد از ازدواج و راه‌های پیشگیری و درمان آن بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

یکی از دلایلی که باعث چاقی بعد از ازدواج می‌شود، تغییر سبک غذاخوردن است. اغلب عروس خانم‌ها در ابتدای ازدواج ذوق و انگیزه زیادی برای کدبانو شدن دارند.

تغییر عادات غذایی بعد از ازدواج

یکی از دلایلی که باعث چاقی بعد از ازدواج می‌شود، تغییر سبک غذاخوردن است. اغلب عروس خانم‌ها در ابتدای ازدواج ذوق و انگیزه زیادی برای کدبانو شدن دارند. به همین دلیل سعی دارند در همان ماه‌ها و سال‌های اول ازدواج خانه را با بوی انواع غذاهای لذیذ گرم نگه‌دارند.

از نظر متخصصان چاقی بعد از ازدواج ناشی از تغییر عادات غذایی است. در همان سال اول ازدواج هزینه‌های زندگی آنقدر بالا نمی‌رود که زن و شوهر از پس فراهم کردن انواع خوراک‌های خوشمزه صرف‌نظر کنند. بسیاری از زوجین هم به فکر پس‌انداز نیستند و هنوز با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم نکرده‌اند. پس سعی می‌کنند بهترین غذاها را برای خانه فراهم کنند. اغلب این غذاها پرچرب و پرکالری هستند.

علت چاق شدن بعد از ازدواج / چرا بعد از ازدواج فرم بدن تغییر

مراسم مهمانی و پاگشا برای عروس خانم‌ها

یک علت چاق شدن بعد از ازدواج، شروع رسوماتی است که در اصطلاح به آن «پاگشا» گفته می‌شود. در این مهمانی‌ها که کم هم نیست، زوجین مدام غذاهای پرچربی مصرف می‌کنند که اشتهایشان را دوچندان می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد اگر برای تنها ۴۰ روز در عادت غذایی خود تغییر ایجاد کنید، به سبک زندگی تبدیل می‌شود.

برای مثال اگر شما برای مدت ۴۰ روز و هر روزن ۲ بشقاب غذا میل کنید، اگر پیش‌تر به آن عادت نداشتید، اکنون به عادت همیشگی‌تان تبدیل می‌شود.

خوش‌گذرانی‌های بعد از ازدواج و شروع چاقی

اگر به مهمانی‌های پاگشا دعوت نشدید و باز هم برایتان سوال است که چرا بعد از ازدواج فرم بدن تغییر میکند باید دلیل دیگری برای آن پیدا کنید. احتمالاً شما از آن دسته زوج‌هایی هستید که به بیرون رفتن و تفریح‌های دو نفره علاقه شدیدی دارید. همین رستوران رفتن‌ها و شاید تفریح و پیک‌نیک‌های دو نفره هم می‌تواند علت چاق شدن بعد از ازدواج باشد.

هنوز هیچ تحقیقی به طور کامل نشان نداده است که رابطه جنسی باعث افزایش وزن می‌شود. درست است که روانشناسان تأکید می‌کنند یکی از تاثیرات روابط جنسی سالم، از بین رفتن آثار افسردگی و افزایش احساس شادی است

آیا رابطه باعث چاقی میشود؟

هنوز هیچ تحقیقی به طور کامل نشان نداده است که رابطه جنسی باعث افزایش وزن می‌شود. درست است که روانشناسان تأکید می‌کنند یکی از تاثیرات روابط جنسی سالم، از بین رفتن آثار افسردگی و افزایش احساس شادی است. اما اینکه رابطه زناشویی در افزایش وزن بعد از ازدواج تأثیرگذار باشد، هیچ مدرکی در دست نیست.

با این حال متخصصان زنان و زایمان معتقدند که مصرف داروهای ضدبارداری بر روی هورمون‌های بدن تاثیر می‌گذارد. افزایش اشتها، تورم بدن و در نهایت چاقی می‌تواند در نتیجه مصرف داروهای ضدبارداری باشد.

چطور چاقی بعد از ازدواج را درمان کنیم؟

حالا که متوجه شدید علت چاق شدن و تغییر فرم بدن بعد از ازدواج چیست، لازم است تا از آن پیشگیری کنید. اگر هم چاق شده‌اید که باید از همین حالا به فکر درمان باشید. این راهکارها شاید برایتان مناسب باشد:

یکی از دلایلی که باعث چاقی بعد از ازدواج می‌شود،

از همان دوران نامزدی برای زندگی خود تعریف داشته باشید

بسیاری از بانوان از دوران نامزدی به کلاس آشپزی رفته و سعی می‌کنند بعد از ازدواج بهترین غذاها، سالادها و دسرها را درست کنند. البته این کار خیلی هم خوب است. اما به شرط اینکه فقط غذاهای پرکالری را یاد نگیرید. در کنار آن به درست کردن غذاهای رژیمی و کم کالری هم فکر کنید. غذاها، دسرها و سالادهای رژیمی زیادی وجود دارد که می‌توانید از دوران نامزدی برای بعد از ازدواج روی آن‌ها حساب باز کنید.

بعد از ازدواج ورزش را به عنوان تفریح نگاه کنید

اگر فکر می‌کنید فقط رستوران و کافی‌شاپ رفتن یک نوع تفریح خوب است، باید بگویم سبک اشتباهی را در پیش گرفته‌اید. شما می‌توانید در کنار رستوران رفتن، پیاده‌روی بعد از شام، کوهنوردی صبح جمعه و یا ورزش دو نفره در پارک را هم یک تفریح در نظر بگیرید. وقتی دو نفره با هم تصمیم به لاغر شدن می‌گیرید، انگیزه و انرژی‌تان برای ورزش کردن دو برابر می‌شود.

 چرا بعد از ازدواج فرم بدن تغییر میکند / آیا رابطه باعث چاقی میشود

به اندازه نیازتان غذا میل کنید

بسیاری از عروس خانم‌ها خجالتی و کم‌رو هستند. بنابراین وقتی در سر سفره مهمانی هستند، در مقابل تعارفات خیلی زود تسلیم می‌شوند. در حالی که اگر می‌خواهید به چاقی بعد از ازدواج مبتلا نشوید، باید به اندازه نیازتان غذا بخورید. تعارفات را مؤدبانه پاسخ دهید و از خوردن غذای اضافه خودداری کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data