چاق شدن در یک هفته با روش هایی امکان پذیر است؟ کدام روش بهتر است؟

توسط admin
2177 مشاهده

چاق شدن در یک هفته را در سال‌های اخیر زیاد شنیده‌ایم. به همان اندازه که چاقی زیبا نیست، لاغری هم اندام شما را بد فرم می‌کند. وقتی بدن لاغر می‌شود، صورت هم به قدری استخوانی در‌می‌آید که زیبایی را از شما می‌گیرد. تناسب اندام به این معناست که اندام شما پُر و بدون چربی‌های اضافه باشد. وقتی لاغر و استخوانی باشید، هیچ لباسی به خوبی بر روی تن شما دیده نمی‌شود. اندام همیشه و شل و وارفته است. پس اگر می‌خواهید از اندام لاغر و استخوانی فاصله بگیرید و کمی چاق‌تر شوید، این راهکارها و توصیه‌ها را مد نظر قرار دهید.

  • اول از همه قد و وزن خود را در نظر بگیرید
  • راه‌های چاق شدن در یک هفته
  • توصیه‌های کاربردی برای چاق شدن سریع در یک هفته

قبل از تصمیم گرفتن برای چاق شدن در یک هفته ابتدا باید قد و وزن خود را اندازه‌گیری کنید. به طور کلی وزن متناسب از طریق فرمول زیر بدست می‌آید:
اندازه‌ی قد – ۱۰۵= وزن متناسب

راه‌های چاق شدن در یک هفته

اول از همه قد و وزن خود را در نظر بگیرید

قبل از تصمیم گرفتن برای چاق شدن در یک هفته ابتدا باید قد و وزن خود را اندازه‌گیری کنید. به طور کلی وزن متناسب از طریق فرمول زیر بدست می‌آید:
اندازه‌ی قد – ۱۰۵= وزن متناسب
برای مثال اگر قد شما ۱۷۰ سانتی‌متر است، باید آن را از عدد ۱۰۵ کم کنید که عدد ۶۵ بدست می‌آید. پس وزن متناسب شما تقریباً ۶۵ کیلوگرم است. اگر وزن شما از حاصل این تفریق خیلی پایین‌تر است، باید به فکر یک رژیم چاقی چندماهه باشید. برای مثال اگر قد شما ۱۷۰ سانتیمتر، اما وزن شما ۵۰ کیلوگرم است؛ تا رسیدن به تناسب اندام ۱۵ کیلوگرم فاصله دارید. از همین ابتدا به شما بگوییم که برای چاق شدن نباید آنقدرها هم عجله کنید. زیرا چاقی یکباره به کبد آسیب وارد می‌کند. اما اگر کمبود وزن شما بین ۱- ۳ کیلوگرم است، می‌توانید در طی یک هفته آن را جبران کنید.

راه‌های چاق شدن در یک هفته

برای چاق شدن سریع راه‌های زیادی وجود دارد. این روزها در مراکز زیادی صحبت از داروهای چاق‌کننده با خاصیت بدون برگشت‌پذیری شنیده می‌شود. حقیقت این است که داروهای شیمیایی تاثیر زیادی در افزایش وزن دارند. به طوری که در یک هفته می‌توانید بیش از ۵ کیلو چاق شوید. اما این روش از سوی متخصصان تغذیه و پزشکان رد شده است. بسیاری از این داروها مجوز بهداشت ندارند و سلامت شما را به خطر می‌اندازند. به جای اینکه به فکر استفاده از این داروهای بی‌نام و نشان باشید، بهتر است راه‌های طبیعی را امتحان کنید. البته برای چاق‌شدن نباید عجله کنید و آهسته آهسته پیش بروید.

داروهای شیمیایی تاثیر زیادی در افزایش وزن دارند. به طوری که در یک هفته می‌توانید بیش از ۵ کیلو چاق شوید. اما این روش از سوی متخصصان تغذیه و پزشکان رد شده است.

برای چاق شدن در یک هفته روی سیب‌زمینی و آب حساب باز کنید

توصیه‌های کاربردی برای چاق شدن سریع در یک هفته

برای اینکه بتوانید در طی یک هفته و یا نهایتاً یک ماه وزن خود را افزایش دهید، راهکارهای زیر می‌تواند به شما کمک کند:

افزایش وعده‌های غذایی

یکی از مشکلات افراد لاغر، نداشتن اشتهاست. از سوی دیگر معده‌ی آن‌ها تحمل هضم غذای بیش از حد را ندارد. حتی وقتی یک فرد لاغر تصمیم می‌گیرد وزن خود را افزایش دهد، ممکن است با درد معده و یا مشکلات گوارشی روبه‌رو شود. پس بهترین روش برای چاق شدن در یک هفته زیاد کردن وعده‌های غذایی است. شما به جای اینکه یک وعده‌ی غذایی سنگین و مفصل بخورید، آن را به چند قسمت تقسیم و در فواصل زمانی میل کنید. با این روش به معده و سیستم گوارش فشار وارد نمی‌شود و وزن شما افزایش می‌یابد.

میان وعده‌های خود را بیشتر کنید

در بین وعده‌های اصلی غذاهای مغذی بخورید. غذاهایی مثل موز، انبه، هندوانه، عسل، شیر و خرما باعث افزایش وزن می‌شوند. در این روش ۲ ساعت بعد از صرف صبحانه، یک میوه‌ی مقوی یا چند لقمه نان و پنیر بخورید. همچنین بین وعده‌ی ناهار و شام غذا بخورید تا به مرور زمان وزن شما افزایش یابد. همچنین قبل از خواب یک لیوان شیر را با چند عدد خرما میل کنید. این کار نه تنها باعث افزایش وزن می‌شود، بلکه به کارکرد بهتر سیستم گوارش هم کمک می‌کند.

در بین وعده‌های اصلی غذاهای مغذی بخورید. غذاهایی مثل موز، انبه، هندوانه، عسل، شیر و خرما باعث افزایش وزن می‌شوند. در این روش ۲ ساعت بعد از صرف صبحانه، یک میوه‌ی مقوی یا چند لقمه نان و پنیر بخورید

توصیه‌های کاربردی برای چاق شدن در یک هفته

از مصرف نوشابه و فست‌فود خودداری کنید

بسیاری از افراد برای چاق شدن سریع به سراغ فست‌فودها و نوشابه‌ها می‌روند. در حالی که این روش به مرور زمان سلامت بدن را به خطر می‌اندازد. درست است که فست‌فود و نوشابه در افزایش وزن تاثیر زیادی دارد، اما تناسب اندام را فراموش نکنید. این موادغذایی باعث چاقی نامتناسب می‌شوند. کربوهیدرات و چربی نهفته در این غذاها و نوشیدنی‌ها، باعث بزرگ شدن شکم می‌شود.

غذاهای حاوی پروتئین را فراموش نکنید

یک چاقی استاندارد و درست باید به گونه‌ای باشد که تمامی اندام‌ها به یک اندازه چاق شوند. پس برای اینکار به سراغ پروتئین‌ها بروید. موادغذایی پروتئین‌دار به ساخت عضلات بدن کمک می‌کنند. در عین حال به دلیل اینکه حاوی کلسترول و چربی نیستند، شکم و پهلوی شما بزرگ نمی‌شود. پروتئین یک ماده‌ی غذایی پرکننده است و بدن به شکل متناسب چاق می‌شود.

برای چاق شدن در یک هفته روی سیب‌زمینی و آب حساب باز کنید. در طی روز بین ۷-۸ لیوان آب بخورید. این کار باعث افزایش اشتها می‌شود. از سوی دیگر سیب‌زمینی را هم در رژیم غذایی خود بگنجانید.

چاق شدن در یک هفته با روش هایی امکان پذیر است؟ کدام روش بهتر است؟

سیب‌زمینی و آب را فراموش نکنید

برای چاق شدن در یک هفته روی سیب‌زمینی و آب حساب باز کنید. در طی روز بین ۷-۸ لیوان آب بخورید. این کار باعث افزایش اشتها می‌شود. از سوی دیگر سیب‌زمینی را هم در رژیم غذایی خود بگنجانید. زیرا این ماده‌ی غذایی حاوی نشاسته و پروتئین زیادی است که باعث چاقی می‌شود. البته آن را به صورت کبابی مصرف کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data