سوزاندن چربی شکم و پهلو

توسط نیوشا فخار
226 مشاهده

«کی از شر چربی‌های شکمم خلاص می‌شوم؟!» این پرسشی است که بسیاری از افراد از خود می‌پرسند و اغلب در نهایت کلافه از نگرفتن نتیجه مطلوب، از تلاش متمادی خسته شده و به رژیم یا ورزش خود ادامه نمی‌دهند. بدیهی است که هدف بسیاری از افراد از انجام انواع رژیم لاغری و یا ورزش، از بین بردن چربی‌های اضافه بدن و بدست آوردن دوباره زیبایی و تناسب اندام است. اما نکته‌ی مهمی که باید بدانیم است است که هیچ نوع ورزش یا رژیم غذایی وجود ندارد که بتواند به صورت موضعی شما را چاق یا لاغر کند. اما می‌دانیم که یکی از ناحیه‌های اصلی تجمع چربی، ناحیه شکمی است؛ چربی‌هایی که انگار قصد جدایی از شما را ندارند!

در همین رابطه باید گفت که زمانی که انرژی یا کالری از طریق غذا به بدن انسان می‌رسد، بخشی از آن صرف فعالیت‌های حیاتی، روزمره و عادی فرد می‌شود و بخش اضافه آن بر اساس فاکتورهای متفاوتی چون جنسیت، سن، ژنتیک و … فرد در شکم، ران‌ها و یا در زیر پوست ذخیره می‌شود.

نحوه و چرایی ذخیره چربی در بدن انسان

بدن انسان چربی را به دو دلیل متفاوت ذخیره می‌کند؛ گروه اول چربی‌هایی هستند که مورد نیاز بدن محسوب شده و در مغز، سلول‌های عصبی، چشم، زیر پوست و باسن ذخیره می‌شوند و گروه دوم چربی‌هایی هستند که بدن هر فرد از انرژی اضافه رسیده به بدن تولید و در باسن، ران‌ها و شکم فرد ذخیره می‌کند تا در مواقع کمبود یا نبود انرژی بتواند از آن استفاده کند.

چربی‌های گروه دوم تا چندین سال قبل برای زنده‌ ماندن انسان ضروری بودند چرا که برخلاف امروز به علت تکامل نیافتن حمل و نقل و تکنیک‌های نگهداری مواد غذایی، در فصل زمستان و اوایل فصل بهار شیوع قحطی رایج بود. در حال حاضر و در طی پیشرفت صنایع حمل و نقل و نگهداری تقریبا تمامی مواد غذایی در تمامی فصول سال در مغازه‌ها موجود و عملا دوران قحطی‌های فصلی به پایان رسیده است؛ در نتیجه ذخیره چربی بدن نیز به جای کمک به بقای فرد به یک آسیب تبدیل شده است. بدن انسان در طی سالیان زیاد یاد گرفته است این ذخایر را به عنوان حیاتی‌ترین ذخایر انرژی نگهداری کرده و در آخرین مرحله به مصرف برساند.

روش‌های آب کردن شکم و پهلو

برای کاهش چربی‌های شکمی و لاغری چند روش غیرتهاجمی بیشتر وجود ندارد:

روش اول: جلوگیری از ورود کالری

روش‌های آب کردن شکم و پهلو

اولین روشی که به جلوگیری از ساخت چربی اضافه در بدن به ذهن می‌رسد، کم کردن کالری‌های ورودی بدن یا به زبان ساده‌تر تغذیه گزیده‌تر و کمتر است. این عمل باعث می‌شود که بدن نتواند به تولید چربی اضافه بپردازد. اصلاح برنامه غذایی روزانه و کالری‌شماری دو عملی هستند که شما را برای رسیدن به این هدف یاری می‌کنند. برای انجام این کار می‌توانید به اپلیکیشن‌هایی همچون اپلیکیشن کرفس مراجعه کرده و و میزان مصرف کالری خود را بر اساس BMI و هدف کاهش وزن شخصی خود، تنظیم کنید.

روش دوم: افزایش سوخت و ساز

روش‌های آب کردن شکم و پهلو

کاهش و اصلاح برنامه غذایی روزانه، به خود خود نمی‌تواند شما را از شر چربی‌های شکم و پهلو خلاص کند! اگر کاهش مصرف مواد غذایی برای شما سخت است می‌توانید با انجام انواع فعالیت‌های ورزشی مصرف انرژی روزانه خود را افزایش داده و از انباشته شدن آن به صورت چربی در بدن جلوگیری کنید.

روش سوم: انواع روش‌های تهاجمی همچون عمل‌های جراحی

روش‌های آب کردن شکم و پهلو

امروزه تبلیغات زیادی می‌بینید برای لیپوساکشن (خارج کردن چربی‌های شکمی) و انواع عمل‌های جراحی چاقی همانند بای‌پس معده، حلقه معده و بالن معده که به دلیل دستکاری در طبیعت بدن آسیب‌های جانبی فراوانی داشته و می‌تواند برای شما خطرناک باشد.

فراموش نکنید که رسیدن به هر هدف بزرگی، صبر بزرگ می‌طلبد. بنابراین صبور باشید زیرا همانقدر که چاق شدن شما به مرور اتفاق افتاد، آب شدن چربی‌های شکم و پهلو نیز زمان می‌برد!

شما چه تجربه‌ای در این رابطه دارید و از چه روش‌هایی برای آب کردن شکم و پهلوی خود استفاده کرده‌اید؟ آیا به هدفی که انتظارش را داشتید، رسیدید؟ تجربه‌های خود را با ما در کامنت به اشتراک بگذارید.  

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data