لاغری شکم و پهلو با ورزش ، سه حرکت که حتی دوست دارید انجام دهید

توسط حمید صالحی
1080 مشاهده

حتی اگر شما وزن خود را کاهش داده باشید ممکن است شکم لاغر نداشته باشید. چرا که برای داشتن یک شکم لاغر علاوه بر کاهش حجم چربی‌ها نیاز به قوی کردن عضلات شکمی دارید تا پوست اضافه نداشته و همچنین بتوانید جلو شل شدن اعضای داخلی و در نتیجه افزایش حجم شکم‌تان را بگیرید. در این مقاله قصد داریم تا لاغری شکم و پهلو با ورزش را به شما آموزش دهیم و برخی از ورزش‌های مناسب برای لاغری شکم را معرفی و آموزش دهیم.

دراز و نشست ایستا برای لاغری

۳ تمرین ساده برای‌ لاغری شکم و پهلو با ورزش

۱. دراز و نشست ایستا!

برای داشتن عضلات شکم قوی که در تمامی روز بتواند وزن شکم را تحمل کرده و شکل خود را حفظ کند در آغاز نیاز به ورزش‌های استقامتی داریم. یکی از این ورزش‌ها انجام دادن دراز و نشست به صورت استقامتی است.

برای انجام این ورزش در ابتدا پاهای خود را بر روی یک صندلی قرار داده و اینقدر جلو بروید تا زانوی شما به شکل ۹۰ درجه در بیاید. سپس سر و شانه‌های خود از زمین جدا کرده و به مدت ۱۰ ثانیه در همان حالت باقی بمانید.

این حرکت را سه مرتبه با استراحت‌های ۳۰ ثانیه‌ای تکرار کنید.

هر روز می‌توانید دو الی سه بار این ورزش را تکرار کنید.

پس از دو هفته می‌توانید زمان ایستا بودن خود را به ۳۰ ثانیه افزایش دهید.

 لاغری شکم با ورزش پلانک

۲. لاغری شکم با ورزش پلانک

ورزش پلانک به علت آنکه بجز شکم به تقویت کلیه عضلات بدن شما کمک خواهد کرد یکی از بهترین تمرین‌های ورزشی برای لاغری شکم محسوب می‌شود. البته بهتر است پیش از انجام این تمرین با پزشک مشورت کرده و از سلامت ستون فقرات خود مطمئن شوید.

اگر برای اولین بار است که تمرین پلانک را انجام می‌هید و یا اینکه بدن آماده‌ای ندارید بهتر است در آغاز تمرین پلانک را بر روی زانو و آرنج انجام دهید. به این صورت که بر روی آرنج و زانو قرار گرفته و سپس مطابق عکس بدن خود را به حالت کاملا کشیده در آورید.

تمرین پلانک زمان مشخصی ندارد و بسته به توان شماست. هر لحظه که حس لرزش در بدن خود کردید باید به تمرین خاتمه دهید. البته این به معنای سادگی این تمرین نخواهد بود. حتی بهترین ورزشکاران نیز بیشتر ۳ الی ۴ دقیقه توان ادامه این تمرین را دارا نیستند.

این تمرین را می‌توانید دومرتبه در روز تکرار کنید.

پس از دو هفته و افزایش آمادگی می‌توانید همین تمرین را بر روی سر پنجه و آرنج خود همانند عکس انجام دهید. پس از اینکه به این مرحله رسیدید بهترین کار برای افزایش آمادگی بالا بردن زمان هر تمرین به بیش از ۱ الی ۲ دقیقه است.

 حرکت بالا رفتن از کوه پلانک

۳. حرکت بالا رفتن از کوه

حتما تابه‌حال از فواید ورزش کوه‌ نوردی بسیار شنیده‌اید. این ورزش برای لاغری شکم و پهلو با ورزش بسیار مفید است. این ورزش در خانه نیز قابل انجام است به این صورت که:

در آغاز مانند شنای عادی دست‌های خود را بر روی زمین قرار داده و بدن خود را به صورت کشیده قرار می‌دهید.

در مرحله دوم پای راست خود را به داخل شکم جمع کرده و پنجه پای خود را همانند شکل به نزدیکی دست راست خود رسانده و سپس به جای خود بازمی‌گردانید. این کار را با پای چپ نیز انجام دهید. این تمرین بسته به توان شما با هر پا می‌تواند بین ۸ الی ۱۰ بار تکرار شود.

*نکته

بیش از یک بار در روز این تمرین را انجام نداده و همچنین پیش از انجام این تمرین باید بدن خود را گرم کرده و پس از آن کاملا مراحل سرد کردن بدن به مدت ۵ دقیقه را انجام دهید. (می‌توانید برای بهتر انجام دادن سرد کردن و گرم کردن به مقاله اصول گرم کردن و سرد کردن مراجعه کنید.)

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data