لاغری سریع با ورزش یا رژیم؟ کدامیک زودتر به نتیجه می رسند؟

توسط admin
1237 مشاهده

لاغری سریع با ورزش یکی از توصیه‌های کلیشه‌ای بسیاری بدنسازان و متخصصان تغذیه است. اما فراموش نکنیم تکراری بودن این جمله، دلیل بر اشتباه بودن آن نیست. هرچند لاغری باید همزمان با ورزش و رژیم غذایی مناسب انجام شود. شما اگر مقدار غذای خود را کم کنید، اما تحرک نداشته باشید، به تناسب اندام نمی‌رسید. به این معنا که برای کاهش وزن باید ورزش و تغذیه‌ی سالم را همزمان با هم مدنظر داشته باشید. البته کاهش وزن برای هر کس مفهوم خاصی دارد. در ادامه به توضیح بیشتر این مطلب می‌پردازیم.

  • قبل از لاغری، اندام خود را بشناسید
  • چه مدت طول می‌کشد با ورزش لاغر شویم؟
  • لاغری و کاهش وزن با ورزش دو مفهوم مجزا هستند
  • آیا لاغری سریع با ورزش در خانه ممکن است؟
  • کدام ورزش‌ها در لاغری مؤثرند؟
لاغری سریع با ورزش چه موقع به نتیجه میرسد؟

قبل از لاغری، اندام خود را بشناسید

شناخت اندام یکی از اصول اساسی برای لاغری سریع با ورزش است. همه‌‌ی افراد چاق از نظر اضافه وزن یک مشکل مشابه به‌هم ندارند. برخی از افراد دارای شکم‌ برآمده و چاق هستند. برخی هم ممکن است بالاتنه‌ی آن‌ها بیش از حد چاق باشد. برخی از افراد نیز از چاقی ران و یا باسن رنج می‌برند. اگر قصد دارید از طریق ورزش لاغر شوید، ابتدا باید مشکل اصلی اندام خود را شناسایی کنید.
برخی از ورزش‌ها و حرکات ورزشی مخصوص لاغر کردن یک قسمت خاص از بدن هستند. برای مثال ورزش‌های هوازی به کوچک کردن شکم کمک می‌کنند. مثال دیگر ورزش شناست که به لاغر کردن بالاتنه کمک می‌کند.

برخی از ورزش‌ها و حرکات ورزشی مخصوص لاغر کردن یک قسمت خاص از بدن هستند. برای مثال ورزش‌های هوازی به کوچک کردن شکم کمک می‌کنند.

چه مدت طول می‌کشد با ورزش لاغر شویم؟

مدت زمان لاغر شدن با ورزش در افراد مختلف تفاوت زیادی باهم دارد. به طور کلی عوامل زیادی در کاهش وزن تاثیر دارند. از جمله‌ی این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میزان چاقی و تجمع چربی‌ها
  • تمرین ورزش و تکرار روزانه‌ی آن
  • انجام صحیح حرکات ورزشی
  • داشتن تغذیه‌ی سالم همزمان با ورزش
لاغری سریع با ورزش یا رژیم؟ کدامیک بهتر است؟

در کنار این عوامل، میزان متابولیسم بدن نیز در لاغری سریع با ورزش مؤثر است. به طور معمول با ورزش کردن، در هر هفته بین ۱ تا ۲ کیلو وزن کم می‌کنید. البته باید مراقب باشید که این کاهش وزن به دلیل از دست دادن آب بدن نباشد. پس در بین انجام ورزش باید به مقدار کافی آب بنوشید. اگر حرکات ورزشی به درستی انجام شوند، چربی‌های اضافه حذف می‌شوند و به جای آن، توده‌های عضلانی در بدن ایجاد می‌شود.

با ورزش کردن، توده‌ی عضلانی در بدن تشکیل می‌شود. این عضلات سفت هستند و جای کمی را اشغال می‌کنند. اما سنگین هستند و وزن زیادی دارند. این در حالیست که اما توده‌های چربی نرم و شل هستند.

لاغری و کاهش وزن با ورزش دو مفهوم مجزا هستند

بسیاری از افراد فکر می‌کنند وقتی لاغر می‌شوند، باید هنگام وزن کردن، وزن آن‌ها کمتر شود. اما باید بدانید که با ورزش کردن، توده‌ی عضلانی در بدن تشکیل می‌شود. این عضلات سفت هستند و جای کمی را اشغال می‌کنند. اما سنگین هستند و وزن زیادی دارند. این در حالیست که اما توده‌های چربی نرم و شل هستند.
به همین دلیل اگر یک ورزشکار و یک فرد چاقِ هم‌قد، بر روی وزنه بروند، ممکن است وزن هر دو نفر یکسان باشد. پس هیچ‌گاه به وزن خود بسنده نکنید. در طی لاغری سریع با ورزش و رژیم غذایی به تناسب اندام و کوچک شدن سایز بدن توجه داشته باشید.

لاغری سریع با ورزش یکی از توصیه‌های بدنسازان است

آیا لاغری سریع با ورزش در خانه ممکن است؟

اگر قصد دارید بدون رفتن به سالن ورزشی، در منزل لاغر شوید، می‌توانید از ورزش‌های سبک شروع کنید. زمان انجام حرکات ورزشی باید به تمامی قسمت‌های بدن از جمله بازو، کمر، باسن، ران و سینه توجه داشته باشید. همچنین باید ورزش را در خانه مداوم و همیشگی انجام دهید. در غیر این‌صورت تاثیر آن خیلی زود از بین می‌رود.
توجه داشته باشید که لاغری سریع با ورزش در خانه باید همراه با برنامه‌ی غذایی سالم باشد. از حذف خودسرانه‌ی وعده‌های غذایی و برخی از غذاهای حاوی کربوهیدرات خودداری کنید. یک اندام متناسب و ورزشکاری، به عضلات قدرتمند نیاز دارد. شما برای رشد عضلات خود باید به مقدار لازم غذاهای حاوی کربوهیدرات مصرف کنید. اما در کنار کربوهیدرات‌ به پروتئین زیادی نیاز دارید تا به تناسب اندام برسید.

آیا لاغری سریع با ورزش در خانه ممکن است؟

لاغری سریع با ورزش و رژیم زمانی اتفاق می‌افتد که بعد از ورزش، بدن عرق کند و شما نیز احساس ضعف و خستگی داشته باشید.

کدام ورزش‌ها در لاغری مؤثرند؟

برای لاغری سریع می‌توانید با توجه به توان جسمانی خود یک ورزش مناسب را انتخاب کنید. برخی از حرکات ورزشی باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شوند. برای مثال شنا، طناب زدن و دویدن از جمله ورزش‌هایی هستند که در افزایش متابولیسم بدن و کاهش چربی‌های اضافه نقش زیادی دارند.
البته برای تاثیرگذاری ورزش در کاهش وزن، باید میزان انجام آن بیش از توان بدن باشد. هر چه اضافه وزن در یک فرد بیشتر باشد، میزان ورزش هم باید در او افزایش یابد. به طور کلی ورزش را باید به گونه‌ای انجام دهید که احساس خستگی کنید. عرق کردن یکی از نشانه‌های شروع سوخت و ساز در بدن است. پس لاغری سریع با ورزش و رژیم زمانی اتفاق می‌افتد که بعد از ورزش، بدن عرق کند و شما نیز احساس ضعف و خستگی داشته باشید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data