لاغری سریع با کلسیم ، حتی اگر شیر و لبنیات دوست ندارید

توسط سارا عربی
۰ نظر

شاید برایتان عجیب باشد ولی کلسیم به شکل باورنکردنی باعث لاغری میشود .چیزی درباره چگونگی لاغری سریع با کلسیم شنیده اید؟ افزایش کلسیم در بدن توده‌های چربی را آب میکند. لزومی ندارد که حتما پاکت شیر به دست بگیرید و شیر بخورید. میتوانید غذاهایی را مصرف کنید که سرشار از کلسیم هستند. میخواهید لاغر شوید؟ چندین راه برای اینکار وجود دارد. ورزش کردن، خوردن بعضی از غذاهای به خصوص، رژیم‌های لاغری.

کلسیم یکی از همین غذاهای خاص است که برای لاغری سریع بسیار مفید بوده و با خوردن آن میتوانید چربی‌های اضافه بدنتان را آب کنید. لبنیات سرشار از کلسیم‌اند. هرچه فشرده‌تر باشند کلسیم بیشتری دارند. اما مشکل اینجاست که برخی افراد نمیتوانند لبنیات زیاد مصرف کنند. برخی معده‌ی حساس‌تری دارند و توانایی اینکه زیاد لبنیات بخورند را ندارند. پس این افراد چه باید بکنند؟ چگونه میتوانند لاغری سریع با کلسیم را تجربه کنند؟

محققان معتقدند افراد چاق و افرادی که چربی بالایی در بدن دارند، بدنشان به اندازه‌ی کافی کلسیم ندارد. مصرف کلسیم علاوه بر لاغری باعث کنترل فشار خون و انسولین میشود. افرادی که کمتر کلسیم مصرف میکنند، بیشتر در معرض چاقی، فشار خون بالا و دیابت هستند. از همین حالا به فکر یک رژیم غذایی مناسب باشید.

لاغری سریع با کلسیم
لاغری و کلسیم

رابطه‌ی کلسیم و لاغری

رابطه‌ی کلسیم و لاغری یک رابطه‌ی مستقیم است. خبر خوب این است که نیازی نیست حتما لبنیات مصرف کنید. بله. اسم کلسیم که می‌آید همه به یاد ماست، شیر یا پنیر می افتند. ولی مواد غذایی دیگری هم هستند که سرشار از کلسیم‌اند و برای چربی سوزی مفیدند. بیایید تا با هم درباره این مواد غذایی بیشتر بدانیم.

لوبیا سبز

کارشناسان تغذیه معتقدند، میتوانید برا لاغری سریع با کلسیم لوبیا سبز را جایگزین گوشت قرمز کرده و به بدن خود برای لاغر شدن کمک کنید. لوبیا سبز علاوه بر پروتئین، سرشار از کلسیم نیز هست و با مصرف حدود ۲۰۰ گرم از آن، به بدن خود ۲۱۱ میلی گرم کلسیم میرسانید.

بادام

محققان ثابت کرده اند افرادی که بیشتر بادام بو نداده مصرف میکنند به نسبت نیز بیشتر لاغر میشوند. و حتی ذور کمرشان لاغر تر است. بادام سرشار از چربی رشته ای غیر اشباع است که مصرف آن باعث چربی سوزی میشود. همچنین بادام سرشار از کلسیم نیز هست و برای لاغری بسیار موثر است.

کلسیم و لاغری
لاغری و کلسیم

کلم

کلم نیز یکی از مواردی است که دارای کلسیم است. اگر چه کلسیم موجود در کلم از اسفناج کمتر است ولی کلسیمی که در کلم وجود دارد دو برابر زودتر جذب میشود. جالب است بدانید یک مشت کلم ۱۹۷ میلی گرم،و اسفناج ۲۵۰ میلی گرم کلسیم دارد. سعی کنید سالاد کلم زیاد مصرف کنید و تا حد امکان در سالاد ها و برنامه ی غذاییتان کلم و اسفناج را بگنجانید.

پرتقال

اگر در فصل سرما مدام پرتقال مصرف کنید، نه تنها سرما نمیخورید بلکه میتوانید یک لاغری سریع با کلسیم را تجربه کنید. پرتقال به عنوان منبع ویتامین ث شناخته شده و همه از میزان کلسیم موجود در آن غافل هستند. میزان کلسیم در یک پرتقال بزرگ ۷۴ میلی گرم است و همچنین این میوه پتاسیم بدن شما را نیز تامین میکند. هم کلسیم و هم پتاسیم برای لاغری مفید بوده و هردو در بدن شما باعث چربی سوزی میشوند.

لاغری سریع با کلسیم
لاغری با کلسیم

ماهی سالمون

ماهی سالمون فواید بسیار زیادی دارد. امگا ث موجود در ماهی سالمون برای سلامتی قلب و روح و روان انسان لازم است. از طرفی این ماهی منبعی است برای کلسیم. مصرف این ماهی به همراه سبزیجات تیره مقدار قابل توجهی کلسیم به بدنتان میرساند. البته کنسرو این ماهی نیز کلسیم دارد و برابر با ۱۸۰ میلی گرم است ولی بهتر است که ماهی را به صورت تازه استفاده کنید.

نخود فرنگی

با خوردن ۲۲۰ گرم نخود فرنگی پخته شده، ۹۴ گرم کلسیم وارد بدنتان خواهد شد. علاوه بر کلسیم، این ماده غذایی مقدار قابل توجهی نیز منیزیم دارد که هر دوی اینها باهم، یعنی کلسیم و منیزیم برای چربی سوزی مناسب است و باعث کاهش وزن میشود. سعی کنید در غذاهایی که مصرف میکنید از نخود فرنگی حتما استفاده کنید.

لوبیا چیتی

یک خوراک لوبیا چیتی به همراه سس گوجه فرنگی به مقدار خیلی کم، منبع خوبی از کلسیم است. در نتیجه مصرف این غذا برای لاغری بسیار مفید و کارساز است. تقریبا یک مشت لوبیا چیتی پخته شده تقریبا ۸۶ میلی گرم کلسیم دارد. جدا از این، لوبیا چیتی دارای فیبر نیز هست. همانطور که میدانید فیبر نیز برای لاغری لازم است. فیبر معده را پر میکند و شما را سیر نگه میدارد در نتیجه کمتر میل به خوردن پیدا میکنید.

بازنشر

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data