برای پاکسازی کبد چی بخوریم | ۷ راه برای پاکسازی کبد در خانه

توسط مریم کوهشاری
5056 مشاهده

پاکسازی کبد در خانه یک راه عالی برای خلاص شدن از شر کبد چرب است. این مشکل بیشتر به دلیل رژیم غذایی نادرست بروز می‌کند. اما با طب سنتی هم می‌توانید کبد خود را پاکسازی کنید. این بیماری تاثیر زیادی بر روی پوست دارد. در واقع اولین علائم خود را با تخریب پوست صورت نشان می‌دهد. پس اگر می‌خواهید پوست شفاف، بدنی سالم و کبدی پاک داشته باشید، بهتر است برنامه غذایی خود را تغییر دهید. از همین حالا تصمیم بگیرید غذاهای کم کالری مصرف کنید.
در ادامه به چندین روش برای سم زدایی کبد در طب سنتی می‌پردازیم.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • برای پاکسازی کبد چی بخوریم
  • تاثیر ذغال اخته برای پاکسازی کبد در خانه
  • تاثیر سرکه سیب در درمان کبد چرب
  • تاثیر سیر در پاکسازی کبد
  • مصرف سبزیجات برگ‌دار
  • مصرف گریپ فروت
  • آووکادو بخورید
  • خواص گردو برای پاکسازی کبد در خانه

برای پاکسازی کبد چی بخوریم

برای بهبود کبد چرب باید رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرید. مصرف غذاهای سالم و با کالری کم می‌تواند شما را از سر این بیماری خلاص کند. از جمله‌های غذاهایی که برای پاکسازی کبد در خانه باید مصرف کنید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پاکسازی کبد در خانه /  برای پاکسازی کبد چی بخوریم

تاثیر ذغال اخته برای پاکسازی کبد در خانه

آب ذغال اخته تاثیر زیادی در درمان کبد چرب دارد. در واقع باید ذغال اخته را یک سم‌زدای طبیعی به حساب بیاوریم. زیرا قادر است کبد و روده‌ی بزرگ را از شر مواد زائد و سمی راحت کند. همچنین در از بین بردن نفخ، افزایش سطح انرژی و کاهش وزن به بدن کمک می‌کند.
برای تاثیر این ماده‌ی غذایی باید آب آن را تهیه کنید و سپس با دارچین، زنجبیل، جوز هندی، پرتقال و لیمو ترکیب کنید. ترکیب این مواد معجونی را ایجاد می‌کند که در کمتر از ۷ روز قادر است کبد شما را سم زدایی کند.
اگر ذغال اخته را در زمان صبح میل کنید، قدرت بیشتری در پاکسازی کبد دارد. بهتر است در زمان صبح آب ذغال اخته را با یک چهارم آب مخلوط و سپس میل کنید.

آب ذغال اخته تاثیر زیادی در درمان کبد چرب دارد. در واقع باید ذغال اخته را یک سم‌زدای طبیعی به حساب بیاوریم. زیرا قادر است کبد و روده‌ی بزرگ را از شر مواد زائد و سمی راحت کند.

تاثیر سرکه سیب در درمان کبد چرب

یکی دیگر از راه‌های پاکسازی کبد در خانه از طریق سرکه سیب انجام می‌شود. سرکه سیب مدت‌هاست که به عنوان یک داروی خانگی برای پاکسازی کبد و تصفیه‌ی خون استفاده می‌شود. البته مزیت‌های دیگری از جمله درمان سوءهاضمه، کاهش وزن و رفع آکنه هم دارد.
به یاد داشته باشید اگر سرکه سیب را در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانید و به صورت متعادل مصرف کنید، به عنوان یک سم زدای قوی برای کبد عمل می‌کند. این ماده‌ی خوراکی را به صورت ارگانیک تهیه کنید. برخی از سرکه‌های صنعتی حاوی موادی هستند که به بدن آسیب می‌رسانند.
بهتر است ۲ قاشق سرکه سیب را با یک فنجان آب ترکیب کنید. این نوشیدنی را باید هر روز قبل از وعده‌های غذایی مصرف کنید تا کبد شما را پاکسازی کند. شما می‌توانید این نوشیدنی را در زمان صبح و قبل از صرف صبحانه مصرف کنید تا به پاکسازی کبد کمک کند.

اگر تا به حال از خود این سوال را بارها پرسیده‌اید که چگونه کبد را پاکسازی کنیم توصیه‌ی ما به شما مصرف «سیر» است. سیر علاوه بر اینکه خواص زیادی بر بدن دارد و باعث پاکسازی کبد می‌شود، در تقویت این عضو هم تاثیر زیادی دارد

تاثیر سیر در پاکسازی کبد

اگر تا به حال از خود این سوال را بارها پرسیده‌اید که چگونه کبد را پاکسازی کنیم توصیه‌ی ما به شما مصرف «سیر» است. سیر علاوه بر اینکه خواص زیادی بر بدن دارد و باعث پاکسازی کبد می‌شود، در تقویت این عضو هم تاثیر زیادی دارد. زیرا آنزیم‌های مفید کبد را فعال کرده و از این طریق به سم‌زدایی در این عضو کمک می‌کند. سیر حاوی دو ترکیب طبیعی به نام‌های آلیسین و سلنیوم است که باعث بهبود عملکرد کبد می‌شود.

پاکسازی کبد در خانه یک راه عالی برای خلاص شدن از شر کبد چرب است

مصرف سبزیجات برگ‌دار

سبزیجات برگ‌دار و سبز مثل اسفناج، کلم، کاسنی و کاهو تاثیر زیادی در سم زدایی کبد دارند. این موادغذایی فلزات سنگین و مواد زائد را کبد دفع می‌کنند و باعث افزایش جریان خون در این عضو می‌شوند.

یکی از میوه‌های مؤثر برای رژیم پاکسازی کبد در طب سنتی گریپ فروت است. این میوه حاوی پروتئین خاصی به گلوتاتیون است که به دفع مواد زائد و سموم از بدن کمک می‌کند.

مصرف گریپ فروت

یکی از میوه‌های مؤثر برای رژیم پاکسازی کبد در طب سنتی گریپ فروت است. این میوه حاوی پروتئین خاصی به گلوتاتیون است که به دفع مواد زائد و سموم از بدن کمک می‌کند. شما می‌توانید این میوه را به طور کامل بخورید و یا آب ان را در زمان صبحانه میل کنید. این میوه همزمان با سم زدایی کبد با داشتن ویتامین C، پکتین و آنتی‌اکسیدان سیستم ایمنی بدن را هم تقویت می‌کند.

آووکادو بخورید

آووکادو حاوی مقدار زیادی گلوتاتیون است که می‌تواند کبد را از هرگونه ماده‌ی زائدی پاک کند. همچنین این میوه عملکرد کبد را هم بهبود می‌دهد. تحقیقات زیادی نشان داده‌ است که خوردن فقط ۱ تا ۲ آووکادو در هفته به مدت حداقل ۳۰ روز می‌تواند به درمان آسیب‌های کبدی کمک کند.

برای پاکسازی کبد چی بخوریم | 7 راه برای پاکسازی کبد در خانه

خواص گردو برای پاکسازی کبد در خانه

یکی از میوه‌های مؤثر برای رژیم پاکسازی کبد در طب سنتی گریپ فروت است. این میوه حاوی پروتئین خاصی به گلوتاتیون است که به دفع مواد زائد و سموم از بدن کمک می‌کند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data