درمان سنگ کلیه با روش های خانگی که بیماری شما را در زمان کوتاه برطرف می‌کند

توسط مریم کوهشاری
418 مشاهده

درمان سنگ کلیه با چندین روش انجام می‌شود. وقتی این بیماری به سطح حاد برسد و حجم سنگ‌های کلیه زیاد شود، پزشکان روش جراحی را برای بیماران توصیه می‌کنند. اگر حجم سنگ‌ها متوسط باشد، با روش‌ سنگ‌شکن، سنگ‌های درون کلیه‌ی بیمار خرد شده و سپس از راه مثانه از بدن دفع می‌شود. اما زمانی که حجم سنگ‌ کلیه زیاد نباشد، با داروهای گیاهی و روش طب سنتی هم می‌توان این بیماری را درمان کرد. این بیماری با درد و رنج زیادی همراه است. حتی اگر حجم سنگ کلیه ناچیز باشد، زمانی که در درون کلیه‌ها شناور می‌شود و به دیواره‌ی کلیه برخورد می‌کند، بیمار درد زیادی می‌کشد. بنابراین لازم است با روش‌های خانگی این بیماری را درمان کنید.

  • به مقدار کافی آب بخورید
  • گوجه فرنگی مصرف کنید
  • آبلیمو یکی از راه‌های درمان سنگ کلیه
  • هندوانه بخورید
  • ترپچه بخورید
  • برگ ریحان یک راه درمان سنگ کلیه با روش های خانگی
  • جوش شیرین به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند
  • ریشه قاصد برای دفع سنگ کلیه
درمان سنگ کلیه با چندین روش انجام می‌شود

یکی دیگر از راه‌های درمان سنگ کلیه با طب سنتی، مصرف گوجه فرنگی است. زیرا این ماده‌ی خوراکی حاوی ترکیبات بیواکتیو از جمله سیترات است. این ماده به دفع سنگ از کلیه کمک می‌کند.

به مقدار کافی آب بخورید

یکی از روش‌های درمان سنگ کلیه با روش‌های خانگی مصرف زیاد آب است. اگرچه بسیاری به اشتباه فکر می‌کنند باید آب معدنی و یا آب بدون املاح بخورند. اما همان آب معمولی لوله‌کشی هم به دفع سنگ‌های ریز کلیه کمک می‌کند. برای درک بهتر این راه‌حل به زمانی فکر کنید که چند تکه سنگ در یک ظرف انداخته‌اید. وقتی درون ظرف را پر از آب می‌کنید، سنگ‌ها شناور می‌شوند. با خم کردن ظرف، آب آن سر ریز می‌شود و همزمان سنگ‌های ریز نیز با آن از ظرف خارج می‌شوند. برای درمان سنگ‌ ریز کلیه باید روزانه بین ۱۰- ۱۲ لیوان آب بنوشید.

گوجه فرنگی مصرف کنید

یکی دیگر از راه‌های درمان سنگ کلیه با طب سنتی، مصرف گوجه فرنگی است. زیرا این ماده‌ی خوراکی حاوی ترکیبات بیواکتیو از جمله سیترات است. این ماده به دفع سنگ از کلیه کمک می‌کند. برای تاثیر گوجه فرنگی بر روی این بیماری می‌توانید هر سه روز یک بار دو عدد گوجه فرنگی را پوره کنید. سپس یک قاشق غذاخوری آبلمیو داخل آن بریزید و بخورید.

یکی دیگر از راه‌های درمان سنگ کلیه با طب سنتی، مصرف گوجه فرنگی است

آبلیمو یکی از راه‌های درمان سنگ کلیه

برای درمان سنگ کلیه می‌توانید لیموترش بخورید. زیرا این ماده‌ی غذایی حاوی مقادیر بالایی از ویتامین C است. از سوی دیگر آبلیمو نیز همچون گوجه ترکیبات سیترات را در خود جای داده است. این دو ماده‌ی مغذی از تشکیل کریستال‌های مجدد سنگ در کلیه پیشگیری می‌کنند. بنابراین احتمال بزرگ شدن سنگ کلیه را کاهش می‌دهند. از سوی دیگر به دلیل این‌که آبلیمو ادرارآور است، به دفع سریع‌تر سنگ‌های ریز از کلیه کمک می‌کند.

ترپچه‌هایی که در انتهای سبزی قرار دارند، به دفع سنگ کلیه کمک زیادی می‌کنند. البته به شرط اینکه آب آن را تهیه کنید. ترپچه به تنهایی در پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه مؤثر است.

ترپچه بخورید

ترپچه‌هایی که در انتهای سبزی قرار دارند، به دفع سنگ کلیه کمک زیادی می‌کنند. البته به شرط اینکه آب آن را تهیه کنید. ترپچه به تنهایی در پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه مؤثر است. اما برای درمان این بیماری بهتر است آب ترپچه را تهیه کنید. این ماده‌ی خوراکی به دفع کریستال‌های ریز موجود در کلیه کمک می‌کند. برای تاثیرگذاری آن بهتر است هر روز قبل از صرف صبحانه یک لیوان آب ترپچه میل کنید. تکرار این کار برای دو هفته به درمان سنگ کلیه کمک می‌کند.

هندوانه بخورید

یکی دیگر از راه‌های درمان سنگ کلیه با طب سنتی مصرف هندوانه است. این میوه حاوی مقدار زیادی آب است که باعث شناورشدن سنگ‌ها در کلیه می‌شود. از سوی دیگر به دلیل خاصیت ادرارآور بودن، به دفع سنگ‌ها از کلیه کمک می‌کند. برای تاثیر بیشتر هندوانه بر روی سنگ کلیه می‌توانید آب آن را تهیه و بجوشانید. بعد از خنک شدن آن را میل کنید. هر روز یکبار این نوشیدنی را میل کنید.

برگ ریحان یک راه درمان سنگ کلیه با روش های خانگی

برگ ریحان یک راه درمان سنگ کلیه با روش های خانگی

برای دفع سنگ کلیه می‌توانید برگ ریحان بخورید. زیرا این سبزی ادرارآور است. پس می‌تواند به دفع سنگ کلیه کمک کنید. برای تاثیر آن می‌توانید یک مشت برگ ریحان را در یک فنجان آب جوش دم کنید. سپس یک قاشق مرباخوری عسل به آن اضافه کنید. این دمنوش را باید هر دو روز یکبار میل کنید.

کی دیگر از راه‌های درمان سنگ کلیه با طب سنتی مصرف جوش شیرین است. اگرچه این پودر به اندازه‌ی کافی هم مضر است، اما فوایدی نیز به همراه دارد. وقتی به سنگ کلیه مبتلا هستید، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. سپس این محلول را بنوشید.

جوش شیرین به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند

یکی دیگر از راه‌های درمان سنگ کلیه با طب سنتی مصرف جوش شیرین است. اگرچه این پودر به اندازه‌ی کافی هم مضر است، اما فوایدی نیز به همراه دارد. وقتی به سنگ کلیه مبتلا هستید، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. سپس این محلول را بنوشید. این کار را در طی روز بین ۲ تا ۳ بار تکرار کنید. البته توصیه می‌شود در همان مدت ابتلا به سنگ کلیه این ترکیب را میل کنید. زیرا جوش شیرین عوارض دیگری را به دنبال دارد.

یکی دیگر از راه‌های درمان سنگ کلیه با طب سنتی مصرف جوش شیرین است.

ریشه قاصد برای دفع سنگ کلیه

یکی دیگر از راه‌های درمان سنگ کلیه مصرف ریشه قاصدک است. زیرا این گیاه حاوی مقدار زیادی بیواکتیو است. این ماده باعث افزایش حجم ادرار می‌شود. در نتیجه از تشکیل کریستال‌ها در کلیه جلوگیری می‌کند. از سوی دیگر با معلق کردن سنگ‌های ریز کلیه آن‌ها را به سمت مثانه می‌کشاند. برای تاثیر این گیاه در رفع بیماری سنگ کلیه، می‌توانید یک قاشق مرباخوری ریشه قاصدک را به مدت ۱۰ دقیقه در یک لیوان آب بجوشانید. سپس آن را صاف کنید و بخورید. این دمنوش را ۲ تا ۳ بار در طی روز میل کنید. بعد از مدتی به دفع سنگ‌های ریز کمک می‌کند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data