سلامت چشم با طب سنتی و روش های خانگی

توسط مریم کوهشاری
1523 مشاهده

سلامت چشم با طب سنتی راحت‌ترین کاریست که می‌توانید برای جلوگیری و درمان بیماری در این عضو، انجام دهید. این روزها که بسیاری از گوشی‌های همراه استفاده می‌کنند، ضعف بینایی به یک مشکل گسترده تبدیل شده است. هر چند متخصصان چشم توصیه می‌کنند که از گوشی همراه و سایر وسایل دیجیتال کمتر استفاده کنیم، اما گاهی چاره‌ای جز این کار نداریم. چشم یکی از اعضاء مهم بدن است که وجود هرگونه عارضه یا بیماری در آن، ما را با مشکلات جدی روبه‌رو می‌کند. پس لازم است برای تقویت بینایی چشم تلاش کنیم.
در این باره روش‌های زیادی برای حفظ سلامت چشم وجود دارد. اما بهترین روش استفاده از طب سنتی است. فراموش نکنید که درمان بیماری‌ها با طب سنتی کمترین عارضه را در پی دارد. پس در ادامه به چندین روش برای تقویت بینایی با طب سنتی می‌پردازیم.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • مصرف آبمیوه‌های طبیعی و مفید
  • شستشوی چشم با محلول‌های طبیعی
  • دمنوش تقویت کننده‌ی بینایی میل کنید
  • سیب‌زمینی کباب شده بخورید
  • گردو بخورید
  • سلام چشم با مصرف توت فرنگی
  • عرقون یک گیاه شفادهنده چشم
  • تاثیر رازیانه در تقویت بینایی چشم
  • تاثیر زعفران در سلامت بینایی
  • زغال اخته بخورید
سلامت چشم با طب سنتی راحت‌ترین کاریست

مصرف آبمیوه‌های طبیعی و مفید

براساس تحقیقاتی که در زمینه‌ی تقویت چشم با روش‌های خانگی صورت گرفت، مشخص شد که مصرف برخی از آبمیوه‌های طبیعی در تقویت دید مؤثر هستند. این آبمیوه‌ها شامل آب طالبی، آب انبه، آب انگور، آب هویج و آب زردک هستند. همچنین مصرف سبزیجاتی مثل کلم بروکلی، کلم سفید و بنفش، کلم پیچ، گل کلم و اسفناج هم در تقویت بینایی چشم مفید هستند.

یک روش سلامت چشم استفاده از محلول‌های خانگی است. در این مورد محققان طب سنتی درباره‌ی محلول‌های خانگی مفید بر روی عرق رازیانه، آب و آب لیموترش تاکید دارند.

شستشوی چشم با محلول‌های طبیعی

یک روش سلامت چشم استفاده از محلول‌های خانگی است. در این مورد محققان طب سنتی درباره‌ی محلول‌های خانگی مفید بر روی عرق رازیانه، آب و آب لیموترش تاکید دارند. برای درست کردن این محلول باید نصف لیوان عرق رازیانه را با نصف لیوان آب و چند قطره آب لیموترش ترکیب کنید. سپس با این محلول چشم‌های خود را در هفته، یک بار بشویید.
این محلول هرگونه آلودگی را از چشم پاک می‌کند. بعد از هر بار شستشوی چشم با این محلول، باید بعد از ۱۰ دقیقه چشم‌ها را با آب بشویید.

سلامت چشم با طب سنتی و روش های خانگی

دمنوش تقویت کننده‌ی بینایی میل کنید

یکی دیگر از راههای سلامت چشم با طب سنتی مصرف دمنوش‌هاست. برای این کار به مقدار یک قاشق چایخوری میوه‌ی قره‌قات را در سه لیوان آب بریزید و سپس آن را روی حرارت کتری یا سماور قرار دهید. بعد از ۱۵ دقیقه دمنوش را میل کنید. این دمنوش تاثیر زیادی در کاهش قندخون و کلسترول مضر دارد. بنابراین به سلامت شبکیه‌ی چشم و بینایی کمک می‌کند.

یکی از مواد غذایی مؤثر برای تقویت بینایی با طب سنتی مصرف سیب‌زمینی کباب شده است. این ماده‌ی خوراکی حاوی مقداری زیادی ویتامین A است. به همین دلیل به سلامت چشم‌ها کمک می‌کند.

سیب‌زمینی کباب شده بخورید

یکی از مواد غذایی مؤثر برای تقویت بینایی با طب سنتی مصرف سیب‌زمینی کباب شده است. این ماده‌ی خوراکی حاوی مقداری زیادی ویتامین A است. به همین دلیل به سلامت چشم‌ها کمک می‌کند. البته توصیه‌ی متخصصان تغذیه اینست که سیب‌زمینی را سرخ‌شده یا آب پز نکنید. برای تاثیر بیشتر آن بهتر است آن را بخارپز و یا کباب کنید. در این صورت خشکی چشم‌ها را نیز از بین می‌برد و باعث ترشدن چشم و سلامت سفیدی چشم می‌شود.

یکی دیگر از راههای سلامت چشم با طب سنتی مصرف دمنوش‌هاست

گردو بخورید

گردو یکی از مغزهای مقوی برای سلامت بدن است. این مغز حاوی مقداری زیادی اسید چرب اشباع نشده‌ی امگا۳ است. به همین دلیل نقش زیادی در سلامت بینایی دارد. همچنین وجود آنتی‌بیوتیک اکسیدان، روی و ویتامین E در گردو، باعث از بین بردن التهاب چشم می‌شود.

سلام چشم با طب سنتی و مصرف توت فرنگی

توت فرنگی یکی از میوه‌هایی است که مقدار زیادی ویتامین C به همراه دارد. این ماده‌ی معدنی یک آنتی اکسیدان قوی برای برطرف کردن التهاب چشم محسوب می‌شود. از سوی دیگر به دلیل آبدار بودن، توت فرنگی خشکی چشم را نیز از بین می‌برد. از سوی دیگر باعث تقویت بینایی چشم می‌شود.

توت فرنگی یکی از میوه‌هایی است که مقدار زیادی ویتامین C به همراه دارد. این ماده‌ی معدنی یک آنتی اکسیدان قوی برای برطرف کردن التهاب چشم محسوب می‌شود.

عرقون یک گیاه شفادهنده چشم

یکی دیگر از راه‌هایی که در طب سنتی برای درمان بیماری‌های چشم وجود دارد، مصرف عرقون است. این گیاه باعث حفاظت از چشم در برابر اشعه‌ی نور خورشید می‌شود. همچنین سلامت سفیدی چشم را به همراه دارد. زیرا خارش و قرمزی در سفیدی چشم را درمان می‌کند. براساس گزارش محققان آمریکایی، میزان تاثیر عرقون در درمان بیماری‌های مربوط به چشم و بینایی، حدود ۸۱ درصد تخمین زده شده است.

حفظ سلامت چشم با طب سنتی ایران - روش سلامت چشم

تاثیر رازیانه در تقویت بینایی چشم

یکی از راه‌هایی که با کمک آن می‌توانید التهاب و یا بیماری چشم را درمان کنید، مصرف رازیانه است. افرادی که با ریزش شدید اشک از چشم روبه‌رو هستند، در معرض خطر بیماری آب مروارید قرار می‌گیرند. اکنون در داروخانه‌ها قطره‌ی رازیانه نیز موجود است که به درمان آب مروارید کمک می‌کند. همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، شستشوی چشم با عرق رازیانه باعث بهبود بیماری چشم می‌شود. از سوی دیگر میزان قدرت دید را نیز چند برابر می‌کند. کودکانی که به تنبلی چشم مبتلا هستند، بهتر است عرق رازیانه مصرف کنند.

یکی از راه‌هایی که با کمک آن می‌توانید التهاب و یا بیماری چشم را درمان کنید، مصرف رازیانه است. افرادی که با ریزش شدید اشک از چشم روبه‌رو هستند، در معرض خطر بیماری آب مروارید قرار می‌گیرند

تاثیر زعفران در سلامت چشم

زعفران یکی از گیاهان مفید در تقویت دید است. دم‌کرده‌ی این گیاه تاثیر زیادی در درمان آب مروارید دارد. براساس تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته، مشخص شده است که مصرف دم‌کرده زعفران از تاری دید در زمان سالمندی پیشگیری می‌کند.

تقویت بینایی با طب سنتی - تقویت بینایی چشم

زغال اخته بخورید

یک روش سلامت چشم در طب سنتی مصرف زغال اخته است. جالب است بدانید که خلبان‌های نیروی هوای انگلستان در زمان جنگ جهانی دوم، زغال اخته مصرف می‌کردند. آن‌ها معتقد بودند که مصرف این ماده‌ی خوراکی دید آن‌ها را در زمان شب بیشتر می‌کند.
دلیل آن وجود مقدار زیاد انتوسیانوسید در زغال اخته است. این ماده‌ی معدنی به جریان خون در موی‌رگ‌ها کمک می‌کند. همچنین زغال اخته حاوی چندین آنتی‌اکسیدان است که التهاب چشم را برطرف می‌کند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data