راه‌های چاق شدن صورت

توسط حمید صالحی
1127 مشاهده

اگر جزو افرادی هستید که پس از شروع ورزش و یا روند کاهش وزن صورتشان سریع لاغر می‌شود احتمالا قبلا به دنبال راه‌های چاق شدن صورت بوده‌اید. در منابع مختلف راه‌های زیادی برای چاق‌شدن صورت با تغذیه از قبیل خوردن شیرخشک، سیب‌زمینی و دیگر چیزها را خوانده‌اید. در این مقاله به شما چند راه بدون آسیب برای جلوگیری از لاغری و افزایش چاقی صورت ارائه می‌کنیم.

راه‌های چاق شدن صورت

چاق شدن صورت با تغذیه

در زیر پوست انسان لایه‌ای از چربی وجود دارد که با استفاده از روش‌های موضعی مانند استفاده از کرم‌های مرطوب کننده و یا عمل‌های جراحی همچون تزریق چربی می‌توان آن را تقویت کرد اما به علت ساز و کار بدن انسان هیچ روشی برای استفاده خوراکی از قبیل شیرخشک، سیب‌زمینی و یا دیگر مواد کربوهیدراتی برای چاق شدن فقط صورت در انسان وجود ندارد.

اما شما می‌توانید با استفاده از ورزش و انجام ندادن برخی از کارها که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم به پر شدن صورت خود کمک کنید.

موانع چاقی شدن صورت

در مقابل برخی از مواد غذایی و عادات روزانه ما باعث می‌شود چاق شدن صورت را از دست بدهیم. در این قسمت به معرفی این عادات ناصحیح می‌پردازیم.

راه‌های چاق شدن صورت

دخانیات و الکل

مصرف دخانیات و الکل باعث آسیب رساندن به سلامت پوست و صورت شما می‌شوند و لذا اگر صورت چاق می‌خواهید باید این دو را کنار بگذارید. دخانیات و الکل باعث از بین بردن خاصیت الاستیسیته پوست شده و ظاهر صورت شما را پیرتر و لاغرتر نشان می‌دهد.

راه‌های چاق شدن صورت

آرایش کردن مداوم

استفاده از لوازم آرایشی در میان بانوان بسیار رایج شده است، اما نکته که در مورد استفاده از این مواد شیمیایی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد آسیب‌هایی است که در بلند مدت به پوست وارد می‌کنند، بنابراین تا حد امکان کمتر از این مواد استفاده کنید و اجازه دهید پوست صورت شما به اندازه کافی هوا بخورد.

 

رژیم غذایی نادرست

بسیاری از ما این روزها به سراغ غذاهای حاضری و چرب مانند انواع فست‌فود می‌رویم که علاوه بر آسیب رساندن به سیستم گوارش و سلامت قلب باعث بروز مشکلاتی بر سطح پوست می‌شود. در مقابل گنجاندن مواد پروتئینی، انواع مواد معدنی مانند تخم مرغ، شیر، سیب و … که منابعی غنی از آنتی اکسیدان و ویتامین نیز هستند به سلامت پوست صورت کمک زیادی خواهد کرد.

راه‌های چاق شدن صورت

کمبود خواب

کبود خواب و داشتن استرس از عواملی هستند که به سرعت بر روی پوست صورت شما تاثیر می‌گذارند. لاغر شدن صورت، افتادگی پوست و چین و چروک از مهمترین نشانه‌های این دو عامل مهم است. بنابراین استرس، کمبود خواب و عواملی که به دلیل آن‌ها به وجود می‌اید می‌تواند مانع از چاق شدن صورت شما شود، پس آن‌ها را جدی بگیرید.

 

عدم ورزش صورت

یوگا حرکات ورزشی فوق‌العاده برای تمرین دادن عضلات صورت دارد که اگر به صورت منظم و روزانه آن‌ها را انجام دهید دچار افتادگی صورت نخواهید شد و در مقابل صورت شما نیز خوش حالت‌تر از قبل دیده می‌شود. پس ورزش صورت را جدی بگیرید حتی برای چند دقیقه در طی روز می‌تواند اثر گذار باشد. 

نخندیدن

بله درست شنیدید، نخندیدن می‌تواند به افتادگی و پیری زودتر پوست صورت بیانجامد. خندیدن باعث به حرکت درآمدن عضلات صورت شده و شادابی پوست را به همراه دارد. افرادی که چهره‌ای اخمو و عبوس دارند معمولا زودتر دچار پیری صورت و چروک شدن پوست می‌شوند. پس شاد بودن و خنده را فراموش نکنید.

راه‌های چاق شدن صورت

مجموعه‌ای از ورزش‌های یوگا برای پر شدن صورت

این تمرینات شامل یادگیری 32 حالت مختلف چهره بوده است که هر کدام باید به مدت یک دقیقه نگاه داشته شوند؛ و یک روز در میان به مدت ۲۰ هفته ادامه یابند.

تمرین اول؛ حالت جغد یا دوربین!!!

یکی از بازی‌های محبوب کودکان تبدیل کردن دستان خود به یک دوربین و نگاه کردن به دوردست است. حالت جغد بسیار به این بازی کودکانه شبیه است. ابتدا دستان خود را به صورت حرف C انگلیسی درآورده و و بر روی چشمان خود قرار دهید به صورتی که قسمت باز آن به سمت بینی شما باشد. انگشت شست بر روی استخوان گونه شما و انگشت اشاره بالای ابروی شما قرار می‌گیرد.

سپس چشمان خود را بسته و سعی می‌کنید تا عضلات صورت شما به طور کامل در حالت آرامش قرار گیرد. پس از کشیدن پوست اطراف چشمان خود به طرفین، شروع به باز و بسته کردن چشمان خود کنید. این حرکت را دو مرتبه و هر بار به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید.

راه‌های چاق شدن صورت

تمرین دوم؛ حرکت پیروزی یا حرکت V

انگشتان خود را به صورت حرف V انگلیسی (نماد پیروزی در کشورهای اروپایی و آمریکایی) در آورده و در دو طرف چشمان خود قرار دهید؛ سپس چشمان خود را بسته و سعی می‌کنید تا عضلات صورت شما به طور کامل در حالت آرامش قرار گیرد. پس از کشیدن پوست اطراف چشمان خود به طرفین، به مدت ۱۰ ثانیه به طرف بالا نگاه کنید. این تمرین را ۶ مرتبه تکرار کرده و سپس یک دقیقه به خود استراحت دهید.

تمرین سوم؛ حرکت زرافه

انگشتان خود را بر روی گردن قرار داده و به آرامی پوست آن را به طرف پایین بکشید؛ به طور همزمان سعی کنید سر خود را به طرف عقب خم کرده و سپس فک خود را به جلو و عقب حرکت دهید. این حرکت را سه مرتبه و هر مرتبه به مدت ۲۰ ثانیه انجام دهید.

تمرین چهارم؛ بوسیدن آسمان

سر خود را تا حد ممکن به عقب خم کرده و سپس سعی کنید لب‌های خود را به شکل بوسیدن

درآورید. این کار را ۱۰ مرتبه تکرار کرده و پس از ۱۰ ثانیه استراحت تمرین را دوباره تکرار کنید.

تمرین پنجم؛ ماساژ

قطعا شما نیز می‌دانید که انواع مختلفی از ماساژ وجود دارند. نوعی از ماساژ درمانی، تپینگ (tapping) نام دارد. این ماساژ به صورت ضربه‌های ریز بر روی یک عضله خاص انجام می‌شود؛‌ این ماساژ موجب افزایش گردش خون در عضله مورد نظر شده و تکرار این ماساژ به مدت طولانی (تعداد جلسات بالا در روزهای مختلف به مانند یک ورزش) موجب تقویت عضله مورد نظر و افزایش حجم آن می‌شود.

مورد استفاده این نوع از ماساژ در یوگای صورت در عضلات کنار و بالای چشم است. به مدت ۳۰ ثانیه ضربات منظم، آرام و سریع به فاصله بین گونه و ابروی خود در سمت خارجی چشم وارد کنید و سپس پوست زیر چشم خود را به طرفین بکشید. پس از یک دقیقه این حرکت را تکرار کنید.

راه‌های چاق شدن صورت

تمرین ششم؛ استراحت و آرامش (ریلکسیشن)

چشمان خود را بسته و به مدت ۳۰ ثانیه به صورت تصادفی بر روی نقاط مختلف گونه و چانه خود با انگشت اشاره خود ضربات آرام و سریع وارد کرده و در پایان به مدت یک دقیقه سعی کنید عضلات صورت خود را در راحت‌ترین حالت ممکن قرار دهید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data