رژیم کریستین بیل

توسط مینا صیادی
4249 مشاهده

رژیم کریستین بیل                                                                                                             

کریستین بیل بازیگر معروف ۴۵ ساله انگلیسی آمریکایی است که در فیلم‌های متعددی بازی و جوایز بسیار زیادی را کسب کرده است. اما شهرت کریستین بیل تنها به علت برنده شدن جایزه اسکار یا گلدن گلوب نیست! کریستین بیل به افزایش و کاهش وزن‌های متعدد نیز شناخته می‌شود. او یکی از مشهورترین افراد در رژیم‌های موسوم به رژیم هالیوودی است. رژیمی که نام‌های متعددی چون رژیم شوک هالیوودی، رژیم لاغری بازیگران هالیوود و رژیم بازیگران هالیوودی نیز شناخته می‌شود. البته که تمام آنها از یک فرمول ثابت پیروی نمی‌کنند اما در نهایت تقریبا همه آنها به یک نتیجه می‌رسند!

کریستین بیل تغییر وزن‌های متعددی را تجربه کرده است. کریستین بیل لاغر یا کریستین بیل چاق، فرقی نمی‌کند به نظر می‌رسد تغییر وزن برای او مانند آب خوردن است.

او برای نقش خود در فیلم ماشینیست در سال ۲۰۰۴، ۳۰ کیلو وزن خود را کاهش داد و آن را به ۵۰ کیلوگرم رساند. کاهش وزنی که به گفته اطرافیان او، باعث دیده شدن قلبش از روی پوست او می‌شد! اما تنها یک سال بعد و برای بازی در نقش بتمن، حدود ۵۰ کیلوگرم به وزن خود اضافه کرد!

رژیم یک ابر قهرمان

رژیم بتمن باید با ابر قهرمان بودن او سازگار می‌بود. رژیمی که تنها در ۵ ماه بتواند ۵۰ کیلو وزن شما را اضافه کند، قطعا باید فرق بزرگی با رژیم‌های دیگر داشته باشد. به نقل از سایت بادی بیلدینگ، کریستین بیل باید هر ۲-۳ ساعت یک وعده غذایی را مصرف می‌کرد. 

هر وعده غذایی باید از ترکیب متعادلی از پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها باشد. نسبت ایده‌آل رژیم کریستین بیل در هر وعده غذایی به ترتیب ۱-۲-۳ است که شامل ۱ قسمت چربی، ۲ قسمت پروتئین و ۳ قسمت کربوهیدرات است. با دانستن اینکه به ازای هر پوند از وزن بدن به حدود ۱-۲ گرم پروتئین نیاز داریم، می‌توانیم چربی‌ها و کربوهیدرات‌های مصرفی خود را با استفاده از نسبت بالا، محاسبه کنیم.

به گفته بیل سخت‌ترین قسمت لاغر یا چاق شدن، رژیم سخت غذایی آن نبود، بلکه آثار فیزیکی و احساسی که پس از آن من را درگیر می‌کرد، بود. او می‌گوید که دیگر نمی‌خواهد با جان خود بازی کند زیرا این لاغر و چاق شدن‌های متعدد و پشت سر هم تاثیر مخربی بر سلامت عمومی بدن می‌گذارد.

آیا رژیم کریستین بیل، واقعا لاغر می‌کند؟

به طور کلی رژیم‌هایی که با محدود کردن یا افزایش افراطی کالری‌های ورودی برای هدف لاغری یا چاقی، به شما قول وزن دلخواه در مدت زمان کوتاه می‌دهند، به هیچ عنوان از طرف هیچ پزشک و یا کارشناس تغذیه‌ای توصیه نمی‌شود.

رژیم‌هایی مانند رژیم کریستین بیل، رژیم شوک هالیوودی یا رژیم ۵:۲ شاید بتوانند شما را در کوتاه مدت به وزن دلخواه برسانند، اما خوشحالی از وزن جدیدتان قرار نیست چندان پایدار باشد زیرا باید برای بازگشت وزن چند برابر آماده باشید.

این گونه رژیم‌ها نه تنها بعد از مدت کوتاهی شما را با بازگشت وزن چند برابری مواجه می‌کنند، بلکه با عوارض مختلفی چون ریزش مو، کم شدن بینایی، مشکلات متعدد کبد، روده و معده و … همراه است. بنابراین وبلاگ کرفس به شما توصیه می‌کند که برای جلوگیری از ضررهای این چنینی، بهتر است به روش مطمئن و بدون بازگشت و عوارضی چون کالری‌شماری روی بیاورید.

البته مهم است که بدانید باید چه مقدار کالری مصرف کرد تا بتوان لاغر شد، اما در نهایت کالری‌شماری همان مسیر علمی، سالم، آهسته و پیوسته‌ای است که شما را به هدف خواهد رساند.

کالری‌شمار کرفس با داشتن لیست جامع و کاملی از تمامی غذاهای ایرانی و فرنگی به راحتی امکان کالری‌شماری را می‌دهد و در مدت زمان مشخص، شما را در سلامتی کامل به وزن دلخواه می‌رساند. کالری‌شمار کرفس را می‌ت,انید از اینجا دانلود کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data