درست کردن ۶ دهانشویه خانگی برای عفونت لثه

توسط مریم کوهشاری
165 مشاهده

دهانشویه خانگی برای عفونت لثه همانند داروهای آنتی‌بیوتیک عمل می‌کند. با این تفاوت که باعث مقاوم شدن بدن در برابر داروهای آنتی‌بیوتیک نمی‌شود. از سوی دیگر به درمان سریع بیماری‌های لثه و دهان کمک زیادی می‌کند. اگر دچار آفت لثه و یا آبسه لثه شده‌اید، قبل از رفتن به سراغ داروهای شیمیایی، ابتدا دهانشویه‌های خانگی را امتحان کنید. در ادامه به چند مورد مؤثر از دهانشویه خانگی برای عفونت لثه می‌پردازیم.

خوابیدن سریع ورم لثه با جوش شیرین

جوش شیرین را همگی می‌شناسید. ماده‌ای ضدعفونی کننده که از تمیز کردن سرامیک‌های کف حمام تا دهان و دندان کاربرد دارد. این ماده پرکاربرد می‌تواند باکتری‌هایی را که باعث آبسه لثه شده است، از بین ببرد. جوش شیرین خاصیت قلیایی دارد و باعث افزایش میزان بزاق دهان می‌شود. همچنین به درمان بوی بد دهان هم کمک می کند.

همین امر خاصیت اسیدی دهان را از بین می‌برد. در نتیجه اگر به دلیل خوردن نوشابه یا کافیئن دچار آفت دهان شده‌اید، باکتری‌های مضر از بین می‌روند.

برای درست کردن بهترین دهانشویه برای التهاب لثه به صورت زیر عمل کنید:

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با نصف لیوان آب گرم ترکیب کنید. صبر کنید تا جوش شیرین داخل آب حل شود. سپس قبل از مسواک زدن آن را به مدت ۳ دقیقه داخل دهان بچرخانید. چند مرتبه دهان را پر و خالی کنید. حتی می‌توانید با این روش مسواک را هم ضدعفونی کنید.

دهانشویه خانگی برای عفونت لثه / بهترین دهانشویه برای التهاب لثه

درست کردن دهانشویه خانگی برای عفونت لثه با نمک

نمک ماده‌ای که بدون شک در هر خانه‌ای یافت می‌شود. اما برای اینکه دهان و عفونت لثه را با آن درمان کنید، باید در طی روز حداقل ۳ – ۴ مرتبه آن را استفاده کنید. آب نمک می‌تواند جرم و باکتری‌های مضر لابه‌لای دندان، لثه و زبان را از بین ببرد.

برای درست کردن آنتی بیوتیک برای عفونت لثه به صورت زیر عمل کنید:

نصف قاشق چایخوری نمک را با نصف لیوان آب گرم ترکیب کنید. اجازه دهید نمک داخل آب حل شود. حالا این محلول را هر روز (تا زمان بهبودی) استفاده کنید. در هر روز باید ۲ تا ۳ مرتبه بعد از هر وعده غذایی آب نمک را در دهان بچرخانید.

استفاده از دهانشویه آلوئه ورا

یک دهانشویه خانگی برای عفونت لثه استفاده از ژله آلوئه‌وراست. حتما می‌دانید ژله این گیاه بشدت تلخ است. اما جالب است بدانید این گیاه در شستشوی دهان و از بین بردن باکتری‌های مضر تاثیر زیادی دارد. همچنین ژله آلوئه ورا باعث کاهش تورم و عفونت لثه می‌شود.

در بیشتر مواقع علائم عفونت لثه خود را با التهاب و خونریزی نشان می‌دهد. ژله آلوئه‌ورا می‌تواند به کاهش تورم و خونریزی کمک کند. برای درست کردن این دهانشویه به صورت زیر عمل کنید:

نصف فنجان ژله آلو‌ئه‌ورا را با نصف فنجان آب مقطر ترکیب کنید. یک قاشق چایخوری جوش شیرین به این محلول اضافه کرده و خوب هم بزنید. حالا این این مواد را در دهان بریزید و به مدت ۳ دقیقه نگهدارید. در طی روز ۳ تا ۴ بار این دهانشویه را استفاده کنید تا بهبود یابید.

دهانشویه خانگی برای عفونت لثه همانند داروهای آنتی‌بیوتیک عمل می‌کند

آبسه لثه و استفاده از روغن‌های گیاهی

یکی دیگر از راه‌های درست کردن دهانشویه خانگی برای عفونت لثه استفاده از روغن‌های گیاهی است. روغن نارگیل برای سفید کردن دندان‌ها بی‌نظیر است. در عین حال به خوابیدن سریع ورم لثه هم کمک می‌کند. این ماده یک آنتی‌بیوتیک قوی و طبیعی محسوب می‌شود.

برای استفاده از آن، می‌توانید روغن نارگیل را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در دهان بچرخانید. سپس دهان را با آب ولرم بشویید. برای اینکه دهان‌ها را جرم‌زدایی کنید، می‌توانید مقداری از آن را روی مسواک بزنید. درست مثل زمانی که با خمیردندان دندان‌های خود را می‌شویید.

استفاده از دهانشویه نعناع

نعناع هم می‌تواند بهترین دهانشویه برای التهاب لثه باشد. همچنین به رفع بوی بد دهان هم کمک زیادی می‌کند. برای درست کردن این دهانشویه خانگی کافیست به صورت زیر عمل کنید:

ابتدا ۲ تا ۳ قطره از اسانس نعناع را در یک فنجان آب مقطر ترکیب کنید. حالا آن را به مدت ۳ دقیقه در دهان بچرخانید. این محلول را هر روز (تا بهبودی کامل) چند بار به همین روش استفاده کنید.

مواد را به خوبی با هم مخلوط کرده و دهان خود را با آن شستشو دهید.

برای درست کردن بهترین دهانشویه برای التهاب لثه به صورت زیر عمل کنید:

درمان عفونت لثه با عسل و لیمو

یکی دیگر از راه‌های درست کردن دهانشویه خانگی برای عفونت لثه استفاده از عسل طبیعی است. البته باید لیموی تازه و کمی هم دارچین به آن اضافه کنید. دارچین و لیمو ترش خاصیت ضدباکتریایی دارند. عسل هم که جای خود دارد و یک آنتی بیوتیک برای عفونت لثه محسوب می‌شود.

برای درست کردن این دهانشویه به صورت زیر عمل کنید:

یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با نصف قاشق چایخوری پودر دارچین ترکیب کنید. سپس آب نصف لیموترش را در آن بچکانید. این محلول را خوب هم بزنید. در نهایت این محلول بدست آمده را در دهان بچرخانید. در طی روز ۴ بار از آن استفاده کنید تا عفونت لثه بهبود یابد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data